Komentāri

Emocionālu debašu pavadībā valdība nolēmusi neizmantot valsts pirmpirkuma tiesības, lai savā īpašumā par gandrīz 400 000 eiro iegūtu Rīgas Lielos kapus.

Valdība uzskata, ka kapu pārvaldīšana būtu valstij neraksturīga funkcija. Ministru ieskatā optimāls risinājums ir Lielo kapu pārvaldīšanu uzticēt Rīgas pieminekļu aģentūrai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpretī biedrība “Lielo kapu draugi” ir pārliecināta, ka par šo kultūrvēsturisko vērtību ir jārūpējas valstij. Biedrības pārstāve Rita Našeniece, paužot bažas, ka pašvaldība nebūs laba Lielo kapu apsaimniekotāja, Rīgas domi salīdzināja ar potenciāli varmācīgu onkuli.

Rita Našeniece
biedrības “Lielo kapu draugi” pārstāve

Iedomājieties tā, piemēram, jums būtu situācija – jums būtu bērns, kura māte ir nolaidīga, bet jūs esat atraduši tādu pārticīgu onkuli, bet jūs zināt, ka viņš var izmantot šo bērnu. Jūs, protams, meklēsiet risinājumu, lai viņš neadoptē šo bērnu. Pareizi? Jūs meklēsiet risinājumu. Tāpēc arī šeit es piedāvāju jums risinājumu.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents

Es gribētu aizrādīt. Nevajadzētu pārspīlēt ar salīdzinājumiem. Bet, no otras puses, es gribētu pateikt paldies biedrībai. Šis bija labs piemērs par iesaistīšanos patiešām svarīgā jautājumā un arī par rezultātu. Par to, ka tika pievērsta tam uzmanība. Un jebkurā gadījumā, es domāju, ka valdības rokās ir bijuši un būs instrumenti, ja ne tā, tad savādāk iedarboties tad, ja kāds nepilda solījumus.

Premjers sola, ka Kultūras ministrija uzraudzīs, kā Rīgas dome apsaimnieko Lielos kapus, kuriem pastiprināta uzmanība pievērsta jaunās tramvaja līnijas izbūves dēļ.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl