VIDEO: Rīgas “Dinamo” hokejisti pārbauda imunitāti pret ērcēm

Komentāri

Pret ērču encefalītu drošākais līdzeklis ir vakcinācija. Tomēr var izrādīties, ka cilvēka organismā ir izstrādājusies imunitāte, tāpēc vakcinācija nemaz nav jāveic. To, vai imunitāte ir izveidojusies pietiekami stipra, šodien devās noskaidrot Rīgas “Dinamo” hokejisti.

Atbilstošs apģērbs ir nepieciešams, lai pasargātu sevi no varbūtējās ērces piesūkšanās. Taču visvienkāršākais veids, kā pamanīt ērci, kas jau nokļuvusi uz apģērba, ir gaišas zeķes, kuras uzvilktas pāri bikšu starām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši tā ģērbušies uz laboratoriju šodien devās Rīgas “Dinamo” hokejisti. No brīža, kad ērce piesūcas, līdz slimības sākumam parasti paiet no vienas līdz divām nedēļām. Saslimšana ar encefalītu mēdz ļoti smagi ietekmēt cilvēka veselību.

 

Uģis Bērs
Centrālās laboratorijas vadītājs

Pēdējā laikā tā tendence ir diezgan pieaugoša, un pozitīva tendence ir arī tajā, ka cilvēki apzinās to nepieciešamību un vērtību saprast, kādā statusā ir viņu imunitāte.

Pārbaudot imunitāti, ir iespējams noteikt, cik lielu pretestību ērces kodienam izrādīs organisms. Tomēr speciālisti joprojām atgādina, ka labākā aizsardzība pret ērču encefalītu ir vakcinācija.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl