VIDEO: Rīgā sāk būvēt jaunu studentu viesnīcu ar augstu komfortu

Komentāri

Rīgā pietrūkst studentu kopmītņu, bet privāto mājokļu īres cenas ir pārāk augstas, – ar šādu motivāciju Rīgas Stradiņa universitāte sākusi jaunas studentu viesnīcas būvniecību. Izmaksas – vairāki miljoni eiro, taču universitāte no valsts nav prasījusi ne centa.

Rīgas Stradiņa universitātē – 8 000 studentu, taču vietas šā brīža kopmītnēs – deviņsimt ar pusi. Tās visas ir pilnas, un izveidojusies arī pamatīga gaidīšanas rinda.

Šodien jaunas studentu kopmītnes pamatos iemūrējot kapsulu ar vēstījumu nākotnes paaudzēm, izskanēja cerība, ka studenti te varēs sākt dzīvot jau pēc gada. Trijos stāvos būs izvietoti 135 vienvietīgi un divvietīgi dzīvokļi ar savu  virtuvi, tualeti un dušu.

Jānis Gardovskis, Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors

Mēs šeit ieguldīsim pašu pelnītos līdzekļus, kredītu neņemsim, un kopā ar iekārtojumu projekts varētu maksāt ap sešiem miljoniem eiro, un tas faktiski ir, pateicoties mūsu nopelnītajai naudai, kuru lielākoties ir ienesuši ārvalstu studenti.

Stradiņa universitātē šobrīd mācās tūkstoš deviņsimt ārvalstnieku, un viņi arī lielākoties būs jaunās studentu viesnīcas iemītnieki.

Foto

Šobrīd kopmītnēs maksa ir no 50 eiro mēnesī par trim cilvēkiem istabā, līdz 200 eiro mēnesī vienvietīga istabā.

Artūrs Šilovs, RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētājs

Šobrīd uzstādījums izvirzīts, ka cenām jābūt samērīgām, lai šeit arī latviešu studenti varētu dzīvot. Stradiņa universitātes studenti ar nepacietību gaida jaunās kopmītnes, jo dzīvokļu īres cenas esot palikušas pārāk augstas. Bet nekustamo īpašumu aģenti apzināti ārzemju studentiem nosakot nesamērīgi augstu cenu.

Natans, RSU students no Zviedrija

Ir daudzi, kuri cenšas apkrāpt ar cenu. Kad ievācies iekšā, sākas virkne problēmu, kas netiek risinātas. Liek maksāt skaidrā nauda, un saproti, ka no tā netiek maksāti nodokļi.

Studentes Zelma un Ali vērtē – svarīgi, lai universitāte turpina remontēt arī esošās kopmītnes.

Zelma, RSU studente no Zviedrijas

Es esmu gaidījusi divus gadus, līdz beidzot varēšu ievākties kopmītnēs, jo beidzot atbrīvojās istaba lielāka par 20 kvadrātmetriem. Iemesls, kāpēc pārceļos, jo šā brīža īres dzīvoklis ir pārāk dārgs, par divistabu dzīvokli maksāju 650 eiro, un tas ir bez komunālajiem maksājumiem. Pārceļoties uz kopmītnēm, ietaupīšu 300 eiro.

Ali, RSU studente no Holandes

Latviešiem “kojas” šā brīža izskatā varbūt ir pieņemamas, bet ne mums no Rietumeiropas, jo tur ir kopējās tualetes un dušas gaiteņa galos, ir virtuve jādala uz visiem. Mums vajag privātāku vidi. Varbūt latviešiem tas pieņemams.

Jaunā studentu viesnīca atradīsies Dārza ielā, tieši aiz Stradiņa universitātes, un studenti no sava mājokļa līdz skolai varēs aiziet minūtes laikā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl