VIDEO: radīta jauna iespēja pasargāt savu auto no garnadžiem!

0 Komentāru
VIDEO: radīta jauna iespēja pasargāt savu auto no garnadžiem!
LETA

Pastiprina cīņu pret automašīnu spogulīšu, lukturu un citu detaļu zagļiem. Turpmāk informācija par aizdomīgām detaļām tiks fiksēta tehniskās apskates laikā un nodota Valsts policijai izmeklēšanas uzsākšanai. Tas atturēšot no vēlmes iegādāties zagtas detaļas.

Pagājušajā gadā transportlīdzekļu spoguļu zādzību skaits gan ir samazinājies par 42%, tomēr tas joprojām ir augsts – 1834 gadījumi. Visbiežāk zādzības veiktas BMW, Mercedes-Benz, Audi, Volvo un Lexus markas automašīnām. Autoīpašnieki atzīst, – ir ļoti nepatīkami atklāt, ka spēkrats ir apzagts.

“Nāku atpakaļ, viens spogulis ir, otra nav. Tad es braucu uz Ulbroku, tur ir tie spoguļi, dažreiz izņem tikai spoguli, dažreiz norauj ar visu to, cilvēku izčakarē, rupji sakot, jo tas ir laiks – man mašīna ir darbs,” stāsta BMW īpašnieks Artūrs.

Arī BMW īpašnieks Andrejs atzīst, ka visus šāda situācija uztrauc, tāpēc viņš marķē visas detaļas un pagaidām ar šādām problēmām nav saskāries.

Detaļu marķēšana ir viens no veidiem, kā pasargāt auto no garnadžiem. Tomēr bieži vien īpašnieki, cerot ietaupīt, nozagtas detaļas vietā iegādājas lētu analogu, kas ir nozagts no citas automašīnas, par ko liecina marķējums.

“Daļa cilvēku, piedzīvojot zādzību ar savu auto, meklē veidu, kā nopirkt lētu spoguli, bieži vien “lēts” ir sinonīms vārdam “zagt”,” norāda SIA Autonams valdes loceklis Edvīns Panders.

Tagad “pa nagiem” tiks sists tiem, kuri tirgo šādas lietas, kā arī tiem, kuri tās iegādājas, zinot, ka detaļa ir zagta.

Veicot automašīnas tehnisko apskati, tiks pārbaudītas arī marķētās detaļas. Ja tiks atklātas nesakritības, par to tiks informēta Valsts policija, un nesakritības tiks ierakstītas arī protokolā.

Tehniskajā apskatē tiks veikta marķējumu pārbaude, lai noteiktu, vai tas atbilst konkrētajam reģistrētajam transportlīdzeklim. Cena par tehniskās apskates veikšanu gan paliks nemainīga un arī papildu laiku tas neaizņemšot.

“Tehniskās apskates laikā darbinieks šo informāciju norāda reģistrā un papildus arī tehniskās apskates protokolā, lai arī pats īpašnieks zina, kas konstatēts šim automobilim. Tālāk visa informācija tiek nosūtīta policijai, lai viņi skaidro, kas ir ar šo automobili,” skaidro CSDD pārstāvis Jānis Liepiņš.

Valsts policija šo informāciju izmantos, lai skaidrotu šo detaļu izcelsmi un iegādes apstākļus. Nepieciešamības gadījumā tiks uzsākta izmeklēšana.

VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes īpašumu noziegumu apkarošanas priekšnieks Māris Priednieks norāda: “Noteikti, ka auto īpašnieks tiks ielūgts uz pārrunām uz policiju, lai dotu kādus savus paskaidrojumus, kādā veidā viņam parādījās spogulis, no kurienes un kas uzstādīja”.

CSDD jau vairāk nekā gadu tehnisko apskašu laikā veic transportlīdzekļu marķēto spoguļu pārbaudi. Šajā laikā neatbilstības spoguļu marķējumos konstatētas 190 automašīnām un turpmāk par to tiks ziņots arī policijai.

Video

0 Komentāru