VIDEO: protestā pret bēgļiem iebraucējus apsaukā par sūdiem, šķībacainajiem un nodevējiem

5 komentāri
VIDEO: protestā pret bēgļiem iebraucējus apsaukā par sūdiem, šķībacainajiem un nodevējiem
Foto: LETA

“Sūdi”, “šķībacainie”, “nodevēji”. Tie ir tikai daži no vārdiem, kas protesta akcijā pret bēgļu uzņemšanu tika veltīti potenciālajiem iebraucējiem Latvijā un liek aizdomāties par atsevišķu iedzīvotāju tolerances, kā arī kultūras līmeni.

Jau vēstīts, ka otrdien pie Ministru kabineta pulcējās vairāki simti iedzīvotāju, lai protestētu pret lēmumu uzņemt 250 ārvalstu bēgļu. Kā redzams uzņemtajā videomateriālā, piketa dalībnieki, izsakot savas domas, nekautrējās lietot pat dažādus rasistiskus un antisemītiskus salīdzinājumus.

“Krieviem vajag ieteikt, lai atved kuģus un visus tos melnos savāc,” saka kāds no protesta dalībniekiem. Viņam blakus stāvošā sieviete piebilst, ka tad jau lai labāk tiekot ņemti 250 ukraiņi, uz ko vīrietim ir visai skarbs komentārs. “Nevajag šos “sūdus”. Viņi ir vēl trakāki kā melnie. Viņi ir nodevēji,” turpina vīrietis.

Skaties foto:

“Tāpat šķībacainie pie mums bēg un tā tālāk. Man tagad, es atvainojos, vēl pieņemt melnādainos cilvēkus? Nu nē,” apliecina kāds cits protesta dalībnieks, piebilstot, ka pēc iebraukšanas bēgļi “sēdēs uz viņa kakla”. Vaicāts, vai viņš ir parēķinājis, cik daudz izmaksās katrs no bēgļiem, vīrietis atbild noliedzoši, piebilstot, ka neesot jau matemātiķis. “Vai pēc desmit gadiem mūsu pieminekli apsargās nēģeri? Nekad mūžā,” jautā vēl viens sašutis protesta dalībnieks.

Skaties video: