VIDEO: pieaug jauniesaukto karavīru skaits Latvijā

Pievienot komentāru
VIDEO: pieaug jauniesaukto karavīru skaits Latvijā
LETA

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki kļūst lielāki. Jauniesaucamo kareivju skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir teju dubultojies. Šodien Ādažu militārajā bāzē savu pirmo dienesta dienu aizvadīja kārtējā jauno karavīru grupa.

Mūsu valsti sargā profesionāla armija. Šī šogad jau ir trešā reize, kad Ādažu militārajā bāzē ierodas jaunieši, kuri nolēmuši dienēt NBS.

Kaut arī visi jaunie kareivji dienestu armijā ir izvēlējušies brīvprātīgi, ierašanās militārajā bāzē viņiem ir liels notikums. Katram ir savs dzīvesstāsts un iemesli, kāpēc izvēlēts militārais dienests.

Video

“Izmācījos kā dizainers, bet nolēmu kaut ko pamainīt, laikam tas bija diezgan krasi, ko es pamainīju, un tāpēc izvēlējos šādu ceļu turpināt,” stāsta jaunkareivis Armīns Zutis.

“Grūti pagaidām, jāpierod pie visa, kas te notiek, ka jāklausa, ka neesi vairs noteicējs pār savu dzīvi,” norāda jaunkareivis Ritvars Kauliņš.

Šodien bruņotos spēkus papildina 60 jaunkareivji, un daudziem no viņiem šī ir pirmā militārā pieredze. Visiem viņiem dienests sākas ar formas un aprīkojuma saņemšanu. Lai kļūtu par īstu kareivi, priekšā vēl trīs mēnešu mācību kurss un zvēresta nodošana.

NBS Apgādes rotas kaprālis Kaspars Muraška norāda: “Sākumā viņi peld īstenībā, vēl nesaprot, kad uzvilkta forma, un sāk staigāt formā, būs disciplīna jāsāk ievērot, komandiera rīkojumi jāpilda, tad arī sapratīs”.

Bruņotie spēki kļūst lielāki. Šogad jauniesaucamo karavīru skaits ir teju divas reizes lielāks nekā pērn. Augusi arī jauniešu interese par iespēju savu dzīvi saistīt ar militāro jomu.

NBS Rekrutēšanas un atlases daļas priekšnieks Rihards Rozenbaums stāsta: “Šogad mums ir izaicinājums, šogad jāpieņem 700 jauni karavīri, no kuriem 120 ir kadetu kandidāti Aizsardzības akadēmijā – salīdzinot ar iepriekšējo gadu, gandrīz divreiz palielinājies šis kandidātu skaits, bet ņemot vērā tendences, ir kandidātu skaita pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, kuri izrāda vēlmi par dienesti ir 25-30% vairāk.”

Interesi par dienestu šogad izteikuši vairāk nekā 1000 jauniešu, diemžēl aptuveni 10% jauniešu tiek atzīti par dienestam nederīgiem. Šogad dienestu bruņotajos spēkos uzsākuši jau 300 jaunie karavīri.

Rekrutētajiem jauniešiem ir noslēgts piecu gadu darba līgums ar bruņotajiem spēkiem. Pēc tam viņi varēs lemt – līgumu pagarināt vai nē.