VIDEO: pazudušo mantu birojos visvairāk ir nozaudētu maku un tālruņu

Pievienot komentāru
VIDEO: pazudušo mantu birojos visvairāk ir nozaudētu maku un tālruņu
Foto: F64

Apmēram 1000 nozaudētu lietu – tik daudz visdažādāko priekšmetu gadā atrod Latvijas vilcienos vien. Vai Latvijā vēl darbojas atrasto mantu biroji, ko cilvēki nozaudē visbiežāk, un vai mantu īpašnieki tām nāk arī pakaļ?

Pēc vēsturnieku teiktā, līdz pat Atmodas laikam šajā ēkā atradies atrasto mantu birojs, kurā nonākušas lietas, kuras cilvēki aizmirsuši tramvajos vai trolejbusos. Pēc līdzīga principa arī šobrīd pie pasažieru pārvadātājiem nonāk cilvēku aizmirstās lietas. Ir arī mantu biroji, kas šobrīd atrodas interneta vidē un lielā mērā šo funkciju uzņēmušies arī sociālie tīkli.

Piemēram, vilcienos šogad atrasti apmēram 400 visdažādāko priekšmetu, tostarp pat daži portatīvie datori un fotoaparāti. Iepriekš atrastajām mantām uzņēmums Pasažieru vilciens bija atvēlējis īpašu telpu, bet, samazinot atrasto lietu glabāšanas termiņu, tagad tās īpašnieku gaida informācijas centrā.

Skaties foto:

Ja vēl pērn apmēram 75% gadījumu cilvēki atnāca pakaļ nozaudētajām lietām, tad šogad tas pieaudzis līdz pat 90%. Tas ir – dienā vismaz viens cilvēks ierodas izņemt vilcienā pazaudētu mantu.

Ar nozaudētām un atrastām lietām saskaras arī policija – visbiežāk lielos masu pasākumos, bet retāk tajos gadījumos, ja uz iecirkni tiek atnests ielā atrasts maks. Piemēram, festivāla Positivus laikā šogad policijai bija īpaša atrasto mantu telts, kur nonāca aptuveni 100 lietas, no kurām puse jau nokļuvušas atpakaļ pie īpašniekiem.

Vēl atrastās mantas nonāk arī tirdzniecības vietu informācijas centros, lidostu un sabiedriskā transporta uzņēmumu mantu glabātuvēs. Nereti tiek ziņots arī virtuālajās atrasto mantu sludinājumu lapās, un tur līderpozīcijas ieņem sludinājumi par atrastām vai nozaudētām automašīnu numura zīmēm un dokumentiem.

Skaties video: