Komentāri

Par maldinošu un agresīvu komercpraksi patērētāju aizsargi piemērojuši savā praksē lielāko naudas sodu kādam skaistumkopšanas salonam.

Telefona zvans ar aicinājumu ierasties uz bezmaksas skaistumkopšanas procedūru, kas beidzas ar vairāku tūkstošu eiro lielām parādsaistībām kosmētikas iegādei. Pirmo sūdzību ar šādu stāstu par uzņēmumam MP Latvija piederošu salonu Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) saņēma pirms trīs gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centrs saņēmis 17 patērētāju iesniegumus un teju simts zvanus un e-pastus ar sūdzībām, tomēr konstatēt pārkāpumus bijis grūti, jo pakalpojums netiek sniegts vienkāršam garāmgājējam. Tomēr pēc vērienīgas pārbaudes piemērots centra vēsturē lielākais naudas sods – 50 000 eiro.

PTAC direktore Baiba Vītoliņa norāda, ka šis ir pirmais gadījums, kad piemērots tik liels sods.

Klientu maldināšana par it kā ārsta konsultāciju, informācijas nesniegšana par iespēju atteikties no preces, kā arī brutāls liegums pamest salona telpas, pirms līgums parakstīts, – tie ir galvenie centra pārmetumi uzņēmumam.

Daudzi, kuri paņēmuši aizņēmumus, vēlāk arī nonākuši finansiālās grūtībās. Tādēļ centra uzmanības lokā ir arī kredītu devējs. Tikmēr MP Latvija pārstāvis LNT Ziņām centra lēmumu atteicās komentēt, kā arī nenorādīja, vai grasās to pārsūdzēt tiesā.

Plāksnīte ar salona nosaukumu gada laikā mainīta vairākas reizes, un pēdējos mēnešus patērētāju tiesību aizsargi par to sūdzības nav saņēmuši. Šādu pakalpojumu sniedzēji mēdz izmantot neirolingvistiskās programmēšanas zināšanas, kuras var apgūt arī Latvijā, stāsta Tiešā mārketinga asociācijas valdes loceklis.

Pašas par sevi šādas metodes nav sliktas, un tās aizvien plašāk tiek izmantotas uzņēmējdarbībā, taču – jāievēro ētikas normas.

Tikmēr cilvēki uz šādiem trikiem uzķeras, jo vienkārši neprot pateikt nē.

Video

Lasi vēl