VIDEO: operas soliste Kristīne Opolais iemēģina Gora skatuvi

0 Komentāru
VIDEO: operas soliste Kristīne Opolais iemēģina Gora skatuvi
LETA

Latviešu operas soliste, kas ieguvusi pasaules atzinību – Kristīnes Opolais, gatavojoties koncertiem Latvijā, viesojas dzimtajā pilsētā. Kā koncertzālē Gors skanēja viņas balss?

Pasaulē izslavētās operas solistes Kristīnes Opolais trīs koncertu sērija aizsāksies nākamnedēļ Liepājā, taču 2. oktobrī māksliniece uzstāsies dzimtajā Rēzeknē. Te arī notikusi liktenīgā uzstāšanās, pēc kuras dziedātājas mamma pieņēmusi lēmumu meitu skolot par operas solisti. Soliste stāsta, ka tas bijis laikā, kad viņa mācījusies modeļu skolā.

“Tur bija viens no lielajiem mājas uzdevumiem, un katrs darīja, ko vislabāk prot. Es dziedāju, biju uzrakstījusi savu dziesmu, vārdus un tiku pie mikrofona,” norāda Opolais.

Šobrīd solistes grafiks pasaules lielākajā un dārgākajā opernamā Ņujorkas Metropolitēnā ir saplānots līdz pat 2020. gadam. Latvijā Kristīne ir reti, un iepriekš uzstājusies pirms pieciem gadiem. Tomēr tieši mājās dziedāt esot visgrūtāk.

“Es jau tagad saprotu, ka vislielākais uztraukums būs tieši Rēzeknē. Skolotāja droši vien sēdēs un domās – slikti viņa mācījās, bet dzied tā neko,” teic dziedātāja.

Koncertprogramma, kas izskanēs Latvijā, esot ambicioza, tajā ir daudz jaunu skaņdarbu. Māksliniece sola, ka tā atšķirsies no repertuāra, ko izpilda pasaulē.

“Būs arī laiks paraudāt, padomāt par mīlestību, atbildēt uz kādiem jautājumiem, priekš tam arī domāta raudoša itāļu programma,” viņa stāsta.

Atvest Kristīni Opolais uz Latgales vēstniecību Gors bijis viens no lielākajiem šīs mājas saimnieku sapņiem. Vienlaikus arī izaicinājums – tas ir līdz šim dārgākais koncerts šeit.

Pasaulslavenā dziedātāja pirms gaidāmā koncerta iemēģinājusi arī dzimtās pilsētas koncertzāles skatuvi un balss skanējumu uz tās. Un velta atzinīgus vārdus. Pēc Latvijas koncertiem, kas noslēgsies Rīgā, 2018.-2019. gadā turpināsies viņas solotūre Eiropā.

Video

0 Komentāru