VIDEO: nepieskatīta mazuļa pastaiga pa balkonu gandrīz beidzas ar traģēdiju

Pievienot komentāru
VIDEO: nepieskatīta mazuļa pastaiga pa balkonu gandrīz beidzas ar traģēdiju
Foto: Flickr.com / Eduardo Merille

Nepieskatīti mazi bērni var iekulties dažādās nepatikšanās, un šādas situācijas, šķiet, ir daudzu vecāku ļaunākais murgs.

Pirms vairākiem gadiem Ķekavā sešus gadus veca meitenīte multfilmu iespaidā ar lietussargu rokās izlēca pa dzīvokļa logu – lidojums beidzās slimnīcas reanimācijas nodaļā. Tikai laimīga sagadīšanās glābusi kādu nepieskatītu mazu puiku Liepājā, kuru pārbiedējis zirneklis, un pēc kritiena no otrā stāva, viņu, sēžot uz zemes, pamanījusi nejauša garāmbraucēja – šis atgadījums brīnumainā kārtā beidzies veiksmīgi. Tomēr ir bijuši arī gadījumi, kad sekas ir traģiskas, un pēc kritiena no augstuma mazuļi gājuši bojā. Lai arī šādi stāsti ir simtiem un tos dzirdējuši vai visi vecāki, vēl joprojām atrodas ļaudis, kuri ir gatavi savas atvases atstāt laimīgas nejaušības ziņā.

Vēlā sestdienas vakarā dažas minūtes pirms pusnakts šo Ķengaraga pagalmu piepildījušas skaļas, maza bērna raudas. Bija skaidrs, ka mazulis nonācis nelaimē, tādēļ vietējie sākuši meklēt vietu, no kurienes tad skan šie izmisušie kliedzieni.

Neilgi pēc tam atklājies, ka saucieni pēc palīdzības skan no otrā stāva, kur starp balkonu un virtuves logu pastaigājas maza trīs līdz piecus gadus veca meitenīte. Aculiecinieki, pieļaujot, ka kādam no bērna pieskatītājiem dzīvoklī pēkšņi palicis slikti, zvanījuši glābšanas dienestam un mediķiem, vienlaikus cenšoties paglābt pašu mazuli no nelaimes. Situācija esot bijusi patiesi satraucoša.

Sieviete no trešā stāva mēģināja viņai novērst uzmanību, apakšā kādi septiņi cilvēki… Darījām visu ko varējām, kāds meta uz balkona konfektes, kāds vēl ko, lai viņai būtu nodarbe, kamēr atbrauc ugunsdzēsēji. Par laimi, neviltotā cilvēku uzmanība nostrādājusi, un bērns, lai arī kāpelējis pa balkona margām un turpinājis saukt mammu, palicis turpat drošībā.

Aculieciniece atceras, ka mazulis šo glābšanas dienesta vīru, policistu un mediķu rosību šķietami uztvēris kā piedzīvojumu, tādēļ cer, ka notikušais neatstās paliekošas sekas. Tajā vakarā viss beidzies labi, ārsti meitenīti aizveduši uz pārbaudēm bērnu slimnīcā, bet pie vecāku meklējumiem ķērušies likumsargi.

Tomēr dažas stundas vēlāk vīriem izdevies sameklēt meitenītes māti, kura, uzzinot par notikušo, nekavējoties devusies uz slimnīcu. Kā atklāj Valsts policijā, vēlāk sarunas laikā ar policistiem jaunā sieviete atzinusi, ka guļošo bērnu atstājusi vienu, jo uz īsu brīdi bija devusies uz darbu. Šodien notikuma vietā sastaptā sieviete, kurai fonā dzirdami meitenītes smiekli, gan nevēlas mums atklāt, kādēļ noticis šis visai bīstamais incidents un kas tās bija par steidzamām darīšanām, kas lika rīkoties tik neapdomīgi.

Valsts policijā mums apstiprina, ka par šo notikumu tiks ierosināta administratīvā lieta, un māmiņai būs jāsaņem sods. Tas gan ir viss maigs, un par bērna atstāšanu bez uzraudzības sievietei draud vien brīdinājums vai naudas sods līdz septiņdesmit eiro.

Skaties video: