VIDEO: Militārās mācības ”Baltops 2019” no putna lidojuma

3 komentāri

Latvijā no 12. līdz 14. jūnijam notiek starptautisko militāro mācību “Baltops 2019” sauszemes operācijas aktīvā fāze, kuras laikā Lilastē un Daugavgrīvas apkaimē notiek jūras desanta izsēšanās operācija no Spānijas Jūras spēku kuģa “Juan Carlos I”.

TV3 Ziņu dienests piedāvā ielūkoties Aizsardzības ministrijas uzņemtā video, kurā redzamas mācības no putna lidojuma.

Mācību laikā arī paredzēti sabiedroto spēku militārie treniņi Ādažu poligonā.

Starptautiskās militārās mācības Baltijas jūrā notiek no 9. jūnija līdz 21. jūnijam, un to mērķis ir veicināt sabiedroto bruņoto spēku sadarbību, stiprināt spējas strauji reaģēt un nodrošināt gatavību aizsargāt Baltijas jūras reģionu.

Šīs mācības notiek jau 47. reizi, un tajās piedalās aptuveni 8600 karavīru, kā arī aptuveni 50 kuģu, divas zemūdenes un 36 gaisa kuģu no 18 valstīm, tādējādi demonstrējot sabiedroto un partnervalstu sadarbību un savietojamību un apliecinot ilgtermiņa ieguldījumu reģiona drošībā un stabilitātē.

Latvija mācībās “Baltops” piedalās kopš 1996. gada. Mācības ASV vadībā Baltijas jūrā notiek kopš 1972. gada.

Militāro mācību laikā no šodienas līdz 14. jūnijam būs novērojama intensīva sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi. Ādažu poligonā norisināsies kaujas šaušana.

Sauszemes operācijas aktīvā fāzes laikā no šodienas līdz 14. jūnijam Lilastes pludmalē, Carnikavā.