VIDEO: “metāla” cimdi, cilpas un tīkli – kādus rīkus glābēji izmanto dzīvnieku izpestīšanai?

Komentāri

Tīklā sapinies putns, pagalmā iemaldījusies čūska, aiz zara aizķēries gulbis, kokā uzkāpis kaķis, caurulē iesprūdis ezis – šī ir statistika tikai par aizvadītajā diennaktī nelaimē nokļuvušajām radībām, kurām bijusi vajadzīga glābēju palīdzība.

Izsaukumi, kad glābēju prasmes tiek izmantotas dzīvnieku, putnu un rāpuļu izpestīšanai, nav retums. Citkārt glābēji savukārt zvanus saņem no cilvēkiem, kas raizējas par uzbrukumiem, piemēram, no vārnām vai gulbjiem, kas sargā savus pēcnācējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika, pērn kopumā reģistrēti 810 izsaukumi, kas saistīti ar palīdzības sniegšanu dzīvniekiem, un lielākā daļa no tiem jeb 314 bija ārpus Rīgas. Turklāt pēdējo gadu laikā šādu izsaukumu skaits pakāpeniski audzis – 2011.gadā tika reģistrēti 580 gadījumi.

Par vienu no neparastākajiem dzīvnieku glābšanas gadījumiem savukārt var uzskatīt pusotru metru gara aligatora ķeršanu 2008.gada vasarā Olaines pagasta dārzkopības sabiedrībā Vaivadi.

Video: VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 3.daļas komandieris Krišjānis Mincenbergs demonstrē glābēju aprīkojumu

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl