VIDEO: Lielā intervija ar pasaulē pazīstamo komponisti Lolitu Ritmani

0 Komentāru
VIDEO: Lielā intervija ar pasaulē pazīstamo komponisti Lolitu Ritmani

Dažreiz varbūt ir tāda sajūta, ka neesmu vajadzīga Latvijai, bet man ir vajadzīga Latvija un vienmēr ir bijusi vajadzīga, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina pasaules mūzikas aprindās slavenā ASV dzīvojošā komponiste Lolita Ritmane, kura ieguvusi arī Emmy balvu.

Jo īpaši kopš Latvija atguva neatkarību, viņasprāt, tieši kulturālā dzīve ir fenomenāli atplaukusi, eksplodējusi. Latvijā ir tik daudz fantastisku mūziķu un komponistu, vērtēja Ritmane.

Viņa stāstīja, ka cilvēki domājuši, ka viņa ir ”kaut kāda baigā Holivudas dāma vai kā”, bet ”es vienkārši esmu Lolita, kura ir latviete un grib būt daļa visas Latvijas piedzīvojuma, pat ja es tur nedzīvoju”.

Ritmane Latvijā iesaistās dažādos projektos, piemēram, vērtējusi Latvijas simtgades filmas, iesaistījusies arī topošajā filmā Dvēseļu putenis, uzrakstot mūziku tās reklāmas rullītim.

Ritmane secina, ka Latvija ir ļoti atplaukusi.

Lolita Ritmane, komponiste

Man bija kādi 8-9 gadi. Vienreiz, kad mēs iebraucām caur Poliju ar mašīnu, visas riepas tika noņemtas nost skatīties, vai nav kāda kontrabanda paslēpta, man bija tāds piebāztais sunītis, kuru atgrieza vaļā skatīties, vai es neesmu paslēpusi kādu kontrabandu, ko ievest Latvijā. Ierodoties bija tas universālais veikals, kur ”Galerija Centrs”, tur plauktos praktiski nekā nebija, vienreiz – zābaki rindā. Un visi stāvēja rindā, gribēja pirkt zābakus.

Viņa vērtēja, ka kontrasts ir milzīgs, un viņa nav domājusi, ka vienā mūžā to var tā piedzīvot. Tagad Latvijā ir visskaistākie veikali un burvīgas kafejnīcas un kinoteātri. Neticami, kā Latvija ir atplaukusi, secināja komponiste.

Video

0 Komentāru