VIDEO: Latvijas iedzīvotājus lūdz uzņemt svētceļniekus

1 komentārs

Decembra beigās Rīgā ieradīsies 15 000 jauniešu no dažādām valstīm un kristīgajām konfesijām. Viņi pulcēsies uz Eiropas jauniešu tikšanos, kuru katru gadu rīko slavenais Francijas Tezē klosteris.

Slavenajā Tezē klosterī ir viesojušies tūkstošiem jauniešu no Latvijas. Arī rīdzinieks Elgars Felcis ar savu sievu. Uzzinot, ka ikgadējā Tezē kopienas organizētā jauniešu tikšanās šoreiz notiks Rīgā, ģimene pati piedāvāja naktsmītni 5 svētceļniekiem. Līdz šim brīdim pat nezinot, kas tie būs par cilvēkiem un no kurienes.

Elgars Felcis, rīdzinieks:

Mēs ar prieku to darīsim, jo mēs paši esam dzīvojuši dažādās zemēs, dažādās kultūrās, daudz esam ceļojuši. Mēs cenšamies arī savu dzīvesvietu padarīt atvērtu. Mēs gribam uzņemt ciemiņus, paši esam palikuši citur, līdz ar to tas ir tikai dabiski, tas rada prieku, pārmaiņu ikdienā.

Pagājušā gada beigās Tezē apciemoja arī Latvijas Evanģēliski Luteriskas Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Jānis Vanags, Evanģēliski Luteriskas Baznīcas arhibīskaps:

Tezē brāļi bija ļoti pretimnākoši un nodrošināja, ka mēs varējām aizbraukt, varējām tur dzīvot, mēs tikām tur uzņemti un ēdināti, un tas viss mums tika kā dāvana dots.

Plānots, ka decembra beigās uz Rīgu atbrauks 15 000 svētceļnieku. Tas būšot Uzticības piedzīvojums un Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti būt viesmīlīgi un uzņemt savās mājās cilvēkus no dažādam valstīm.

Nekāds īpašs komforts svētceļniekiem neesot nepieciešams. Pietiekot ar metrs reiz divi lielu vietu uz grīdas kādā siltā mājā. Un to Jānis Vanags nodemonstrēja personīgi.

Rīgā jauniešus sagaida plaša ekumeniskā programma, kuru organizēt palīdzēja luterāņu, katoļu, pareizticīgo, baptistu, anglikāņu, metodistu un vasarsvētku draudzes. Kā uzsvēra Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Tezē jaunieši veido tiltu starp dažādām valstīm un reliģijām, kas ir ļoti svarīgi.

Zbigņevs Stankevičs, Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts:

Tas ir ārkārtīgi aktuāli, jo diemžēl, kā mēs redzam, pasaulē konflikti saasinās, tiek celti mūri gan vārda tiešajā, gan pārnestajā nozīmē starp valstīm, starp tautām.

Ja visiem 15 000 svētceļnieku vietas ģimenēs tomēr neatradīsies,  atlikusī daļa tiks izmitināta skolās, tāpat kā skolēni, dziesmu un deju svētku laikā.

TOP komentāri

  • sineta
    0 0 0

    sineta

    Vispirms lai Vanags un Ušakovs uzraksta, cik viņi paši uzņems. Ušakovs tak esot PAREIZTICĪGS!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl