VIDEO: kur likt vecas un nevajadzīgas grāmatas?

0 Komentāru
VIDEO: kur likt vecas un nevajadzīgas grāmatas?
LETA

Kur likt vecas un nevajadzīgas grāmatas? Pēdējos gados iedzīvotāji arvien biežāk interesējas, ko darīt ar novecojušu literatūru, kas kļuvusi neaktuāla. Daudzi mēģina vērsties nacionālajā vai publiskajās bibliotēkās, taču tur padomju laika mantojumu tikpat kā nepieņem.

Ainas kundze, revidējot plauktus, nolēma atbrīvoties no prāvas kaudzītes padomju laikos izdotu grāmatu. Bibliotēkā tās nepieņēma, atlika nodot makulatūrā.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skaidro, ka novecojušu grāmatu krājumu problēma aktuāla daudziem. Padomju laikos grāmatas tika izdotas vairāku desmitu tūkstošu lielās tirāžās. Tolaik plauktu piepildīšana ar grāmatām bija pašsaprotama. Tagad cilvēki no šīs literatūras grib atbrīvoties.

Arī publiskajām bibliotēkām ir vērts piedāvāt tikai pēdējā desmitgadē izdotas grāmatas. Jaunos romānus, detektīvus, bērnu grāmatas un īpaši pasaules bestsellerus mazās bibliotēkas ņem labprāt.

Viena no iespējām, kur likt nevajadzīgas grāmatas, ir labdarības iestādes. Šeit – Otrajā elpā – pieņem visas grāmatas, kas ir labā stāvoklī un lietojamas atkārtoti.

Veikala vadītāja stāsta, ka cilvēki nodod grāmatas regulāri. Dažkārt kāds veselu mēnesi katru dienu atnes pa nelielam maisiņam, citreiz atved pat nelielu kravas autobusu. Aktuālākās grāmatas nonāk tirdzniecībā, vecākās apmeklētāji var paņemt bez maksas.

Nereti kāda grāmata, kas iegādāta labdarības veikalā, pēc pāris mēnešiem turpat atkārtoti atgriežas kā ziedojums un turpina savu dzīvi pat trešo un ceturto reizi.

Grāmatas var pirkt, pārdot un mainīt arī, izmantojot interneta vietnes ibook.lv un sociālā tīkla Facebook interešu grupas. Savukārt īpaši retus izdevumus, kas ir senāki par 1850. gadu, bibliotekāri aicina nodot Nacionālā bibliotēkas krājumā.

Foto

0 Komentāru