VIDEO: kolēģi par izcilo režisoru Jāni Streiču, suminot 80. jubilejā

0 Komentāru
VIDEO: kolēģi par izcilo režisoru Jāni Streiču, suminot 80. jubilejā
LETA

Šodien 80. jubileju svin izcilais kinorežisors Jānis Streičs. Viņa darbi – Limuzīns Jāņu nakts krāsā, Mans draugs nenopietns cilvēks, Teātris, Cilvēka bērns un daudzas citas – kopumā vairāk nekā 20 filmu, no kurām lielākā daļa ir kļuvušas par Latviešu kino zelta fondu.

Latviešu kino un režisors Jānis Streičs ir sinonīmi, un pat grūti pateikt, kurš kuru raksturo vairāk. Liela daļa viņa radīto kinofilmu kļuvušas par latviešu kultūras zelta fondu. Aktieri, kuri spēlējuši viņa filmās, bieži vien ar šo tēlu asociējas arī turpmāk. Jānis Paukštello atzīst, ka nenopietnā drauga tēls viņu pavada joprojām un tas ir apliecinājums lieliskam režisora darbam.

Aktieri, ar kuriem Streičs strādājis, uzteic viņa dziļo Latvijas sajūtu, cilvēkmīlestību, plašo pasaules redzējumu un skaidro valodu.

Trīs no Streiča režisētajās filmām ieguvušas Latvijas kinofestivāla Lielais Kristaps balvu kategorijā labākā filma — filmas Teātris, Limuzīns Jāņu nakts krāsā un Cilvēka bērns. Pēdējā tikusi nominēta arī Amerikas kinoakadēmijas Oskara balvai.

Jānis Streičs ir personība, bez kuras šodien grūti iedomājama arī Latvijas garīgā identitāte. Viņa radošums nav izsīcis un šodien, savā 80. jubilejā Streičs atklāja savu gleznu izstādi. Protams, uz izstādes atklāšanu jubilārs ieradās Jāņu nakts krāsas limuzīnā.

1. oktobrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors, notiks arī krāšņs jubilejas sarīkojums, kurā piedalīsies režisora dzīvē un daiļradē nozīmīgi ļaudis.

Video

Foto

0 Komentāru