Komentāri

Otrdien, 19. augustā, sākusies ”Maxima” grausta Zolitūdē brucināšana. Klātesošo vidū bija arī traģēdijā bojā gājušo tuvinieki, ziņo TV3 žurnālists Jānis Zariņš.

Bojāgājušo tuvinieki traģēdijas vietā vēlas redzēt parku vai bērnu laukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik tiek veikta Zolitūdes traģēdijas vietas sakopšanas pirmā daļa – sagruvušā lielveikala virszemes daļas demontāža. Otrā daļa būs lēmuma pieņemšana par daudzstāvu dzīvojamās ēkas turpmāko likteni, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs.

SIA “Homburg Zolitude” visi konservācijas darbi jāpaveic līdz 1. oktobrim. Proti, ir jānostiprina būves konstrukcijas, jānovērš laikapstākļu radītie bojājumi, jānostiprina ēkas fasāde, jārūpējas par ugunsdrošību u.c. Tāpat uzņēmumam jānovērš nepiederošu personu iekļūšana un uzturēšanās objektā.

Saistībā ar daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, kas atrodas blakus traģēdijas vietai Priedaines ielā 20, vēl arvien tiek gaidīts Rīgas domes ekspertu atzinums par tās stāvokli, lai pēc tam varētu lemt par turpmāko ēkas likteni. Līdz lēmuma pieņemšanai daudzdzīvokļu māja un pazemes autostāvvieta būs konservēta un objektā tiks nodrošināts nožogojums un apsardze, norādīja “Homburg Zolitude” pārstāve Rūta Grikmane.

Zolitūdes traģēdijā cietušie uzskata, ka ir jānojauc visi objekti traģēdijas vietā, ieskaitot 12 stāvu dzīvojamo ēku, un jāizveido piemiņas vieta, šodien žurnālistiem sacīja Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības “Zolitūde 21/11” pārstāve Regīna Ločmele.

Traģēdijā cietušo biedrības pārstāvji norādīja, ka tieši cietušo viedoklim jābūt vissvarīgākajam, pieņemot jebkādus lēmumus par objekta Priedaines ielā 20 turpmāko nākotni. Visi lēmumi esot jāsaskaņo ar cilvēkiem, kuri dzīvo blakus traģēdijas vietai un spiesti katru dienu iet tai garām un uz to skatīties.

Arī Burovs norādīja, ka lēmumu par dzīvojamās ēkas turpmāko likteni pieņems tās īpašnieks “Homburg Zolitude”, taču pašvaldība aicina īpašnieku morāli ētisku apsvērumu dēļ objektu nojaukt. Burovs izteica cerību, ka šajā gadījumā, pieņemot lēmumu par ēkas turpmāko likteni, noteicošais būs ne tikai cietušo vai Rīgas iedzīvotāju, bet visas Latvijas sabiedrības viedoklis.

Lai novērstu apkārtējās vides degradāciju, Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijā 4.jūlijā pieņēma lēmumu, kurā uzdeva Zolitūdē sagruvušā veikala “Maxima” ēkas īpašniekiem virszemes daļā esošo drupu un bīstamo konstrukciju demontāžu veikt ne vēlāk kā divu mēnešu laikā kopš brīža, kad Valsts policija traģēdijas vietu nodeva īpašnieku valdījumā.

Patlaban veikala drupas klasificētas kā A kategorijas grausts, kas vērtējams kā vidi degradējošs un bīstams apkārtējai sabiedrībai.

Pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl