VIDEO: kas ar Latviju notiks orkāna gadījumā?

Komentāri

Latvijā stiprs vējš ir salīdzinoši bieža parādība. Pēc meteorologu prognozēm, arī nākotnē Latviju ik pa laikam šķērsos vētras un pat orkāni.

Orkāna gadījumā, proti, kad vēja ātrums pārsniedz 33 metrus sekundē, Latvijā būtu problēmas ar ceļiem, sakariem, degvielu un pārtiku. Šādi secinājumi izdarīti civilās aizsardzības mācībās Stormex 2016, kas norisinājās piecas dienas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību pamatā bija visai drūms, bet tomēr reālistisks scenārijs – orkāna dēļ 70% mājsaimniecību palikušas bez elektrības.

Mācības parādīja, ka atbildīgo dienestu darbu kavētu degvielas trūkums. Izrādās, ka daudzās Degvielas uzpildes stacijās nav izveidotas elektrības ģeneratoru pieslēguma vietas.

Otrā problēma – sakari. Autonomā režīmā mobilo sakaru torņi var strādāt tikai līdz sešām stundām. Vēl viena liela problēma – nolauztie koki uz ceļiem.

Pašreizējā civilās aizsardzības plānā nav norādīts, kam un cik ātri tie būtu jānovāc. Tāpat orkāna gadījumā iedzīvotājiem varētu nākt saskarties ar pārtikas trūkumu, jo komersanti praktiski neveido nekādus uzkrājumus.

Pēdējais orkāns Latvijā bija pirms 11 gadiem. Tomēr vētras esot regulāra parādība.

Mēneša laikā  VUGD ir jāapkopo mācībās izkristalizētās problēmas, lai varētu veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl