VIDEO: kāpēc vārnas maijā kļūst agresīvas?

Komentāri

Atbildīgie dienesti ik gadu šajā laikā saņem satrauktu iedzīvotāju zvanus par agresīvām vārnām. Arī šis gads nav izņēmums.

Ornitologi lēš, ka galvaspilsētā vien kokos varētu būt vairāki tūkstoši vārnu ligzdu, bet pašu putnu skaits mērāms vismaz piecas reizes vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ornitologs Ruslans Matrozis skaidro, ka ik gadu maija otrajā pusē no vārnu ligzdām mēģina izlidot mazuļi un pieaugušajām vārnām pārraugāmā teritorija kļūst plašāka.

Video: ornitologs skaidro vārnu uzvedību

Ornitologi iesaka agresīvajām vārnām nepievēst īpašu uzmanību un mierina, ka putni arī nesekos. Šis vārnu aktivitātes periods vēl varētu turpināties apmēram nedēļu līdz jūnija sākumam.

Plašāk par gadījumiem, kad cilvēkiem bijusi vajadzīga glābēju palīdzība, sastopoties ar agresīvām vārnām, ceturtdien LNT raidījumā 900 sekundes!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl