Video: Kameras Katvaru pagastā pie mednieku veidotas barotavas fiksējušas lāci

0 Komentāru
Video: Kameras Katvaru pagastā pie mednieku veidotas barotavas fiksējušas lāci
FACEBOOK

Videonovērošanas kameras nesen Katvaru pagastā, Limbažu novadā, fiksējušas lāci, kas meklējis pārtiku mednieku veidotā barotavā, liecina ieraksts “Facebook” domubiedru grupā.

“Un jau atkal Katvaru pagasts,” viņa norāda, liekot noprast, ka lācis Katvaru pagastā redzēts ne pirmo reizi.

Domubiedru grupas dalībnieki spriež, ka šī lāčiem esot ierasta prakse kā tikt pie medus. Kāds cits ķepainis arī ar medus stropiem pagājušā vasarā esot rīkojies līdzīgi un savu tiesu dabūjis, norāda cits lietotājs. Vairāki citi “Facebook” lietotāji spriež, ka šis īpatnis esot izmērā milzīgs.

Tikmēr domu biedru grupas cits dalībnieks dalījies ar to, ka 10.jūnijā Strenču novadā starp Strenčiem un Jērcēniem lācis redzēts barotavā, kur pirms stundas bija paviesojušās cūkas ar sivēniem.

Lasi vēl: Latvijā varētu mājot aptuveni 70 lāču; nesen viens no tiem paviesojies Dienvidkurzemē

Brūnais lācis ir īpaši aizsargājama suga, lielākais no Latvijā sastopamajiem plēsīgajiem zvēriem. Saskaņā ar vēsturiskajiem datiem 19. un 20. gadsimta mijā mežu masīvu izciršanas un medību dēļ brūnais lācis izzuda no Latvijas teritorijas. Tikai pagājušā gadsimta 70. gados lācis atsāka regulāri ieceļot no Igaunijas un Krievijas, liecina DAP pieejamā informācija.

0 Komentāru