VIDEO: kādas profesijas interesē jauniešus un viņu vecākus?

0 Komentāru
VIDEO: kādas profesijas interesē jauniešus un viņu vecākus?
LETA

Šobrīd daudzi bērni un viņu vecāki ir aizņemti ar domām, kādu izglītības iestādi izvēlēties mācību turpināšanai. Šajā laikā daudzas skolas piedāvā atvērto durvju dienas, un tāda trešdien norisinājās arī Rīgas Valsts tehnikumā, kas piedāvā skolēniem jau pēc devītās klases sākt mācīties konkrētu arodu.

Šopavasar atklātās Rīgas Valsts tehnikuma praktisko mācību centra telpas vēl smaržo pēc krāsas, taču tās jau sagatavotas jaunajam mācību gadam.

Šodien te sastopami ieinteresēti jaunieši un viņu vecāki. Iepazīšanās ar piedāvātajām mācību programmām ir raisījusi ļoti lielu interesi, un daudzi jau lēmumu pieņēmuši.

Topošais reflektants Kristaps LNT Ziņām stāsta: “Man viss iepatikās, es domāju iešu mācīties uz Enerģētikas nodaļu, ļoti interesanta visa tā aparatūra, kaut arī mazliet biedē – ļoti daudz tāda, ko negaidīju redzēt.”

Tik atbildīgā dzīves posmā kā profesijas izvēle daudzi jaunieši iepazīties ar skolu ieradušies ar vecākiem.

Reflektanta mamma Kristīne norāda: “Protams gribējās palikt vidusskolā, tur draugi viņam palika un brīvība, bet pastrādāja brīvlaikā un saprata, ka varbūt vajag iet uz priekšu, lai ir arī profesija.”

Tehnikumā tiek īstenotas 39 akreditētas profesionālās izglītības programmas. Astoņās nodaļās, tostarp dzelzceļa, auto, mašīnbūves, kokapstrādes, drukas, datorikas un citās, kopumā mācās vairāk nekā 2000 audzēkņu.

Labas un modernas iekārtas ir jebkura uzņēmuma virzītājspēks, taču ne visos uzņēmumos tādas ir. Piemēram, šī metāla locīšanas prese varētu būt ikviena uzņēmuma lepnums.

Tieši modernais tehniskais aprīkojums un mācību līdzekļi daudziem ir noteicošais faktors, kāpēc tiek izvēlēts Rīgas Valsts tehnikums. Pasniedzējiem šodien nākas atbildēt uz dažādiem jautājumiem.

RVT pasniedzējs Sandris Breijers jau ir prom: “Interesē gan kādas būs prakses vietas, kur pēc tam var strādāt, cik liels pieprasījums darba tirgū, tāpat arī par mācībām”.

Modernās auditorijās savas zināšanas papildinot arī jau diplomēti speciālisti, savukārt daudzi pēc aroda apgūšanas dodas studēt uz Latvijas Universitāti vai Rīgas Tehnisko universitāti.

Rīgas Valsts tehnikums piedāvā jauniešiem pēc 9. klases apgūt profesiju gan Rīgā, gan arī četrās struktūrvienībās visos Latvijas reģionos. Arī jauniešiem pēc 12. klases ir iespēja apgūt profesiju pusotra gada laikā. Par Rīgas Valsts tehnikuma pirmsākumu uzskatāms 1918. gads, kad tika atvērts Būvniecības tehnikums.

Video

0 Komentāru