Komentāri

Būvējot un rekonstruējot ceļus, tiks izveidota arī ērta un droša veloinfrastruktūra. Latvijas Valsts ceļi izglītos projektētājus arhitektus un būvniekus par to, kas jāņem vērā, lai visi transportlīdzekļi un velobraucēji uz ceļa varētu sadzīvot un lai jaunajos projektos lielāka uzmanība tiek piešķirta velotransportam.

Siltais un saulainais laiks velobraucējiem ir kā radīts. Daudzi velosipēdus izmanto, lai ikdienā pārvietotos pa pilsētu, tomēr gandrīz ikvienam velobraucējam ir kādas pretenzijas pret satiksmes organizāciju, veloceliņu vai zīmju izvietošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Velobraucēju Emīlu ļoti satrauc apmales, “kuras ir ļoti stāvas, ka nevar uzbraukt; ir gandrīz jāapstājas, lai nepārdurtu riepu un varētu ar riteni uzbraukt”.

Savukārt riteņbraucēju Dzintaru neapmierina, ka jāiet sarkanās gaismas laikā starp automašīnām.

Riteņbraucēju apvienība visas idejas, kā uzlabot veloinfrastruktūru, ir apvienojusi velostandartā un piedāvā to ņemt vērā, rekonstruējot vai būvējot jaunus ceļus. Tas palīdzēs pilsētplānotājiem un arhitektiem izstrādāt kvalitatīvus projektus drošai velosatiksmei.

Lai visi satiksmes dalībnieki uz ceļa varētu sadzīvot, ir jābūt labiem apstākļiem, lai visiem būtu skaidrs, kuram priekšroka, ko drīkst un ko ne.

Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks LNT Ziņām norāda: “Tas, ko mēs gribam, lai tas kas ir un to, ko taisa velobraucējiem, lai uztaisa kvalitatīvi un tas ir domāts riteņbraucējiem”.

Riteņbraucēju apvienība šodien parakstīja arī sadarbības līgumu ar Latvijas Valsts ceļiem.

“Izglītosim gan projektētājus, gan autoceļu darbiniekus, gan būvvalžu darbiniekus pašvaldībās, gan pašvaldības policistus par jauno velostandartu,” teic LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Velobraucējiem patlaban esot piešķirta lielāka prioritāte, norāda ceļu saimnieki, tāpēc veloinfrastruktūra tiekot veidota pārdomāti. Savukārt līdz nākamā gada 31. martam plānots izstrādāt velosatiksmes attīstības plānu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl