Komentāri

Kustības labākai pašsajūtai un veselībai! Iedzīvotāji visā Latvijā šonedēļ aicināti vairāk kustēties un izmēģināt jaunas sportiskas aktivitātes. Veselības nedēļa notiek līdz pat svētdienai un šogad tajā iesaistījies rekordliels organizatoru skaits.  Vienā no pirmdienas nodarbībām bija klāt arī LNT Ziņas.

Pētera nodarbībā pulcējas pārdesmit cilvēku. Pārsvarā vidējā paaudze un seniori. Dalībnieki uzmanīgi seko trenera instrukcijām un cenšas izpildīt katru kustību. Nūjošana ir pa spēkam ikvienam, jo neprasa īpašu sagatavotību vai lielus ieguldījumus. Sporto arī elegantā Marijas kundze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es atnācu pilnveidot savas prasmes, jo ikdienā ar nūjošanu jau nodarbojos. Man ir 88 gadi un man patīk šī soļošana,” stāsta pensionāra Marija.

Savukārt pensionārs Zemārs teic: “Te ir mazliet slodzīte. Nav tā, ka tikai vienkārši pastaigāšanās. Pastaigāšana arī ir labi, bet ar nūjošanu bišķiņ var iesvīst”.

Nūjošanas instruktors Pēteris stāsta, ka nūjošana pēdējos gados kļuvusi īpaši populāra. Arvien vairāk cilvēku nolemj pamēģināt un turpina ar to nodarboties individuāli, taču klibo nodarbību regularitāte.

“Nūjošana ir ļoti labvēlīga fiziskā nodarbošanās brīvā dabā tā kā tā kondīcija nav tik svarīga, galvenais, ka cilvēks sevi nodarbina ar visu ķermeni un kustās. Līdz ar to es necenšos cilvēkus dzīt uz priekšu, bet piedāvāju pastaigu un fitnesa elementus, pavingrot aktīvi, kādā kalnā uzkāpt,” stāsta nūjošanas instruktors.

Taču nūjošana ir tikai viena no aktivitātēm, ko šonedēļ var izmēģināt veselības nedēļas ietvaros. Dažādas sportiskas aktivitātes šogad organizē jau trīs reizes vairāk organizāciju kā pērn – 200 pašvaldības, skolas, bērnudārzi, sporta klubi, interešu izglītības pulciņi un dienas centri. Piemēram, bērnudārzos vecākiem pirms došanās uz darbu jāvingro kopā ar bērniem. Piedāvājumu klāstā arī skriešana, vingrošana, velobraukšana, dažādas stafetes un spēles. Daudzām no aktivitātēm vadmotīvs ir atrašanās svaigā gaisā kopā ar ģimeni.

Pērn pasākumos piedalījās ap 32 tūkstošiem cilvēku. Šogad prognozē ap 70 tūkstošus dalībnieku. Visi pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma, dzimuma un fiziskās sagatavotības.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl