VIDEO: kā tā dēvēto spineru lietošanu vērtē psihologi un skolēni?

Komentāri

Latvijā populāra jauna bērnu rotaļlieta! Par pasaulē jau plaši pazīstamiem spineriem pēdējā mēnesī strauji sākuši interesēties arī pašmāju bērni. Skolēni atzīst, ka rotaļlieta ir modes kliedziens, bet vienlaikus tā palīdzot tikt galā ar stresu.

Grāmatnīcās un citos veikalos spineri atrodami rotaļlietu plauktos. Mazie pusplaukstas lieluma keramiskie vai metāliskie trijstūrformas priekšmeti bērnus sajūsmina. Daļai spineri jau ir kabatā, bet citi ķemmē veikalus, lai tiktu pie sava personīgā, jo pusskolai tādi jau esot. Visvairāk par spineru lietošanu var uzzināt no pašiem bērniem.

Interese par spineriem ir tik liela, ka daudzviet tie vairs nav iegādājami un tirdzniecības vietas gaida nākamo apjomīgo pievedumu, lai apmierinātu nerimstošo bērnu interesi.

Astrīda Burberga
“Jāņa Rozes grāmatnīcas” pārdevēja

Katrs otrais bērns, kurš ienāk veikalā, prasa spinerus. Un ļoti sarūgtināti ir gan bērni, gan mēs, kad mums jāatbild, ka nav spineru. No 7 līdz 14 gadiem tie ir aktuāli.

Grāmatnīcas pārdevēja atminas, ka, lai arī iepriekšējos gados lielu popularitāti izpelnījās gumijas, no kurām izgatavoja rotaslietas, gudrais plastilīns un citi sīkumi, spineru popularitāte pārspēj visus rekordus.

Astrīda Burberga
“Jāņa Rozes grāmatnīcas” pārdevēja

Jābūt ir ar metālu, jo tas nokrītot neplīst, lai būtu izturīgāks. Un tad viņi tur cenšas ieeļļot, tad ir nelaimīgi, jo viņi laikam nav paredzēti ieeļļošanai, tad izjūk un jānāk jauns spiners pirkt.

Bērni veikalos arī pieprasa īpašus spinerus – gan tādus, kuri naktī spīd, gan muzikālos.

Visi kā viens atkārto spineru reklāmā paustos saukļus, ka tie it kā nomierina, mazina emocionālo spriedzi, uzlabo koncentrēšanos. Tomēr bērnu psihologi apšauba šīs ierīces spēju noņemt stresu un drīzāk saista to ar veiksmīgu mārketingu.

Daina Dziļuma
centra “Dardedze” klīniskā psiholoģe

Jā, viņš tajā brīdī tās rokas ar to lietu nodarbina, bet man liekas, ka te vispār nav stāsts par to, ka tā manta ir tik svarīga vai noderīga, bet tas, ka tās mantas vispār periodiski ir – viena ļoti, ļoti svarīga kļūst, pēc tam cita manta kļūst ļoti, ļoti svarīga.

Bērni ar spineriem aizrāvušies tik ļoti, ka tie traucējuši arī mācību norisi. Tomēr psihologi prognozē, ka drīz šī rotaļlieta zaudēs savu popularitāti. Vienlaikus internetā parādās foto, kur spineri atspoguļoti kā bīstami priekšmeti, ar kuriem var pat savainoties.

Lasi vēl