VIDEO: kā pareizi sadedzināt aizvadītā gada likstas un nedienas

Komentāri

Šovakar cauri Vecrīgai simboliski tiks vilktas aizvadītā gada likstas un nedienas un pēc tam tās īsti latviskā garā sadedzinātas Rātslaukumā.

Pēc dažiem mirkļiem Vecpilsētā sāksies tradicionālais Bluķa vakars, ar kuru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja vēlas atbrīvoties no šajā gadā uzkrātajām likstām, tad vēl steidzīgi jāpievienojas Bluķa vakara dalībniekiem, kuri šovakar ir kuplā skaitā.

Svarīgākais, lai bluķis ir no ozolkoka, un saskaņā ar tradīcijām tam abos galos jābūt iestiprinātām virvēm. Gājiens šovakar plānots apmēram stundas garumā un ieskandināts ar bungām un tradicionāliem instrumentiem, tālāk no Rātslaukuma tas vedīs pa Grēcinieku, Vaļņu, Amatu ielu, Doma laukumu un noslēgsies Rātslaukumā, kur arī bluķis tiks sadedzināts, simboliski atbrīvojot ceļu jaunajam. Būs arī dejas, jo šeit pat ir arī Rīgas Danču klubs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl