VIDEO: kā palīdzēt slīkstošajam, ja apkārt nav glābēju

Komentāri

Kaut arī šogad vasara nav tā siltākā, daudzi savu brīvo laiku labprāt pavada pie ūdens. Par drošības jautājumiem ir runāts jau iepriekš, tomēr nenāk par ļaunu atcerēties – kādi tad ir galvenie priekšnoteikumi, dodoties peldēt.

Glābēji apgāž mītu par dažādos kulta seriālos redzēto – cilvēkiem nav tik daudz spēka, lai varētu vairākas minūtes “kūņoties” virs ūdens. Slīkšanas gadījumā parasti zem ūdens cietušais pakļūst visai ātri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dodoties peldēt šajos platuma grādos, jāatceras, ka ūdens arī nav tas pats siltākais, un tas var būt būtisks faktors, kas laupa spēkus. Ja gadās nokļūt vietā, kur kāds slīkst, labi, ja pa rokai ir tukša plastmasas pudele – to var pasviest briesmās nonākušajam cilvēkam, un tā palielinās viņa iespējas noturēties virs ūdens.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl