VIDEO: jaunie reindžeri no 10 valstīm pulcējas Latvijā

Pievienot komentāru
VIDEO: jaunie reindžeri no 10 valstīm pulcējas Latvijā
LETA

Jaunie reindžeri – vides inspektoru palīgi –  iepazīst Gaujas Nacionālo parku. Šīs starptautiskās kustības dalībnieki tagad sapulcējušies vasaras nometnē Latvijā, kur piedalās dažādos vides projektos.

Gaujas krastā pie Ķūķu ieža ieradušies jaunie reindžeri no desmit Eiropas valstīm. Šie jaunieši sevi jau pierādījuši katrs savā valstī un arī ikdienā piedalās Nacionālo parku darbībā, attīstībā un aizsardzībā. Aktīvākajiem un darbīgākajiem reizi gadā ir iespēja doties uz starptautisku nometni. Jaunieši atzīst, ka viņiem tā ir vērtīga pieredze.

“Svešvalodas var viegli iemācīties, var sadraudzēties, uzzinu daudz ko jaunu par pašu Latviju, iegūstu jaunus draugus,” stāsta Ķemeru vidusskolas skolnieks Austris.

Arī Straupes pamatskolas skolniece Anna atzīst, ka jauno reindžeru pasākumos ir “daudz interesantu ziņu par dabu”. “Nākotni vēlos saistīt ar dabu, tāpēc man šeit ir interesanti un es to daru,” viņa stāsta.

Visas šīs nedēļas garumā jaunieši darbojas vides projektos, dodas pārgājienos, vēro dabu un dzīvniekus, kā arī piedalās vides labiekārtošanas darbos.

Video