VIDEO: jārīkojas radikāli un pilnībā jāiznīcina mežacūkas, tās noindējot, mudina Mednieku asociācijas vadītājs

36 komentāri
VIDEO: jārīkojas radikāli un pilnībā jāiznīcina mežacūkas, tās noindējot, mudina Mednieku asociācijas vadītājs
LETA

Tā kā tradicionālā medību prakse ir izrādījusies bezzobaina pret Āfrikas cūku mēra tālāku izplatību  un slimība šogad, visticamāk, pārņems visu Latviju, arī ar cūku fermām biezi pārklāto Kurzemi, Latvijas Mednieku asociācijas vadītājs Haralds Barviks aicina politiķus pieņemt radikālus lēmumus, kas ļautu mežacūkas iznīcināt pilnībā.

Par piemēru var ņemt Baltkrievijas praksi. Saprotot, ka tikai ar klasiskām medībām mežacūkas, kas ir galvenās ĀCM vīrusa pārnēsētājas, iznīcināt nevar, tur tika pieņemts lēmums tās īpaši piebarot.

Tika izmantota cūkām garšīga, bet nāvējoša pārtika ar paaugstinātu karbamīta saturu. Šīs vielas priekšrocība ir tā, ka to nepanes tieši mežacūkas, kamēr citiem dzīvniekiem, tā ir nekaitīga.

Foto

Tik radikāli soļi būtu jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, taču Barviks atgādina, ka savulaik Nīderlande noindēja lielu skaitu zosu, kas nodarīja postījumus lauksaimniecībai.

Āfrikas cūku mēra potenciālā ietekme uz Eiropas Savienības ekonomiku, ja infekcija aiziet līdz Vācijai vai Dānijai ar tās milzīgajām cūku fermām vai Rumānijas bezgalīgajiem mežu masīviem, būtu katastrofālās konsekvences. Barviks to salīdzina ar “atombumbas efektu”.

Barviks un virusologi uzskata, ka vienīgas zāles pret lipīgo infekciju, ir pilnīga mežacūku depopulācija.

Video: mednieka Haralda Barvika komentārs

Vai Latvijā vajadzētu pilnībā iznīdēt mežacūkas, tās noindējot? Saistītais raksts

Rezultāti:
21%

79%

TOP komentāri

 • graf Srakula
  +18 +17 -1

  graf Srakula

  Ticiet man, kad nabadzīgākajās Eiropas valstīs būs izsprāgušas visas cūkas, mēris dīvainā kārtā būs apstājies pats no sevis. Līdz Vācijai tas netiks!
 • pik
  +14 +13 -1

  pik

  Galvenais lai Vācijas, utt, cūkas paliktu dzīvas pārējo eiropu var noslaucīt .
 • Kintija
  +10 +10 0

  Kintija

  A davai iznicinam visu nafig Latvijai un latvietim ko vajag??????????? Braucam uz arzemem un sildam sveszemju ekonomiku. Lai plitiki iespiedusi dirsas siltajos benkos turpina tizli brinities un telot mulkus.........kapec ta????? Tas ir vienigais kas viniem padodas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl