VIDEO! Īpašā vidusskolā uzņemti 24 labākie skolēni ar talantu eksaktajās zinātnēs

Pievienot komentāru
VIDEO! Īpašā vidusskolā uzņemti 24 labākie skolēni ar talantu eksaktajās zinātnēs
LETA

Durvis šogad vēra vairāk nekā 700 skolas, tostarp arī Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) paspārnē pērn izveidotā inženierzinātņu vidusskola, kurā uzņēma jaunos 10. klases audzēkņus. Uz iespēju mācīties jaunajā vidusskolā pretendēja 400 skolēni no visas Latvijas, taču uzņēma tikai 24 labākos.

Viņi visi ir dažādu olimpiāžu laureāti, kas arī ir obligāts nosacījums, lai šajā skolā mācītos. Atšķirībā no citām skolām, mācības te lielā mērā notiek patstāvīgi ar vadmotīvu – vispirms prakse, tad teorija.

Gunita Romanovska, RTU IZV direktora vietniece:

Stundas sākumā tiek uzdots praktiskais uzdevums, tā var būt arī ķīmija, kāds eksperiments. Un stundas noslēgumā viņam ir jāizdara secinājumi un pašam jānonāk pie teorētiskām lietām. Tas viņu māca domāt, māca kritiski izvērtēt. Tas māca analizēt dažādas situācijas. Jo – ko nozīmē strikti iekalt kādas zināšanas… ja nav praktiskā, kur mēs to neredzam, tad tās zināšanas tur arī paliek, nesaprot jēgu, nesaprot pielietojumu.

Inženierzinātņu vidusskolu izveidoja un turpina finansēt Rīgas Tehniskā universitāte, rūpējoties par padziļinātu eksakto zinātņu apmācību. Šīs skolas audzēkņiem ir iespēja strādāt un iegūt praktiskas iemaņas arī RTU laboratorijās un Robotikas, Elektrotehnikas, Elektronikas un citos klubos. Skolu atbalsta arī vairāki lieli Latvijas uzņēmumi, kas vasarā skolēniem piedāvā prakses iespējas.

Video

Lasi vēl