VIDEO: Igaunijā diviem suņiem konstatē bīstamo barības vada slimību

Komentāri

“Ar mums kontaktējās kolēģi no Igaunijas veterinārās klīnikas un viņi ir diagnosticējuši barības vada dilatāciju diviem vienā ģimenē dzīvojušiem suņiem, kam ir barota sausā Dogo barība divarpus gadus,” LNT Ziņām pavēstīja bīstamās slimības izpētes grupas vadītāja Ilze Matīse van Houtana.

Latvijas Veterinārārstu biedrības neatkarīgā pētnieku grupa bīstamās suņu slimības izraisītāja noskaidrošanai nosūtījusi uz laboratoriju ASV pirmos suņu audu un cita bioloģiskā materiāla paraugus. Līdz ar to slimības cēloņus šobrīd pēta jau divas neatkarīgas pētnieku grupas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Slimības izpētes grupas vadītāja norāda, ka pirmos rezultātus no ASV grupa gaida pēc apmēram divām nedēļām.

Saistībā ar šo konkrēto suņu barību matemātiskus aprēķinus par daudzajām sakritībām veicis arī profesors Andris Ambainis – viena no autoritātēm zinātnes jomā.

Video: Ilze Matīse van Houtana par jaunumiem bīstamās suņu slimības lietā

Plašāk par izpēti saistībā ar bīstamo barības vada dilatāciju suņiem – otrdien LNT raidījumā 900 sekundes!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl