VIDEO! Iespaidīgās Rīgas Doma ērģeles atgūst savu seno izskatu

Komentāri

Vērienīgus restaurācijas darbus piedzīvo Rīgas Doma baznīcas lepnums – ērģeles. Vairāk nekā 400 gadus senais baznīcas ērģeļu ietvars jeb prospekts tik pamatīgu atjaunošanu piedzīvo pirmo reizi, un paredzams, ka instrumentu visā krāšņumā varēs ieraudzīt Latvijas simtgades svinību gadā.

Doma baznīcas draudzes ērģelniece Larisa Bulava norāda, ka ērģeļu ietvars jeb prospekts, kas ir instrumenta redzamā daļa, ir tikpat svarīga kā stabules un pārējās skanošās detaļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ērģeles pašlaik ieskauj koka sastatnes, jo prospekta vairāk nekā 400 gadus senie kokgriezumi atrodas restauratoru rokās.

Foto

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl