VIDEO – festivāls Komēta! Novārtā pamestais Daugavgrīvas cietoksnis atkal kļuvis pilns cilvēku!

Pievienot komentāru
VIDEO – festivāls Komēta! Novārtā pamestais Daugavgrīvas cietoksnis atkal kļuvis pilns cilvēku!

Vairākas desmitgades likteņa varā pamestais Daugavgrīvas cietoksnis Rīgā šajā nedēļas nogalē atkal kļuvis pilns cilvēku. Tikai karavīru vietā, tagad te saimnieko alternatīvās mūzikas fani un zaļās domāšanas cienītāji. Plašo cietokšņa teritoriju par norises vietu savam pirmajam norises gadam izvēlējies festivāls Komēta.

Daugavgrīvas cietoksnis ir viena no Rīgas svarīgākajām aizsargbūvēm, kas gadsimtu gaitā pārdzīvojusi nevienu vien karu. Pēdējie karavīri no tā izvācās pirms mazliet vairāk nekā 20 gadiem, kad sabruka Padomju savienība. Kopš tā laika cietoksnis stāv pamests, un šobrīd jau vairāk atgādina birztalu nekā militāru nocietinājumu.

Šajā nedēļas nogalē Daugavgrīvā  atgriezusies dzīvība. Tikai tagad karavīrus aizstājuši mieru mīloši jaunieši, kuri bauda filozofiju un neēd gaļu. Te notiek festivāls Komēta.

Šis esot nekomerciāls festivāls – tas ir, šeit galvenais neesot peļņa, bet ideja. Un tas redzams arī festivāla programmā. Komētā gandrīz tikpat svarīgu lomu kā mūzika aizņem eksperimentālais kino un lekcijas par mūziku, filozofiju un, protams, arī Daugavgrīvas cietokšņa vēsturi.

Festivāls noslēgsies svētdien. Tā būs Daugavgrīvas cietokšņa atvērto durvju diena, kad festivālu par brīvu varēs apmeklēt visi interesenti.

Video

Foto