VIDEO! Dainu tēva un Brīvzemnieka piemiņas pasākumi Lielajos kapos izvēršas plašos protestos!

2 komentāri
VIDEO! Dainu tēva un Brīvzemnieka piemiņas pasākumi Lielajos kapos izvēršas plašos protestos!

Šajās dienās jubilejas ir diviem latviešu kultūras dižgariem – Dainu tēvam Krišjānim Baronam un literātam Fricim Brīvzemniekam. Abi atdusas Rīgas Lielajos kapos, un viņu piemiņas pasākumi šogad pārvērtušies protesta akcijā pret tramvaja līnijas plānošanu.

Dainu tēvam Krišjānim Baronam šajās dienās svin 181. dzimšanas dienu, bet folkloristam, dzejniekam un tulkotājam Fricim Brīvzemniekam aprit 170. Ņemot vērā, ka Lielo kapu likteni, kur bez Barona un Brīvzemnieka guldītas neskaitāmas ievērojamas personas, daļēji apdraud plānotais kapu tramvajs, godināšana neiztiek arī bez protesta.

Protesta iniciatore, dzejniece Inese Zandere:

Plānotā tramvaju līnija vedīs pa Senču ielu, bet apdraudētas ir vairākas kapavietas un kapliča. Neskatoties uz iebildumiem, Rīgas dome tomēr akceptēja Skanstes jeb tā dēvētā kapu tramvaja projektu…

Skaties VIDEO!

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Kāds sakars Eiropai?
  Mūsu pašu cilvēki to grib taisīt nedz Eiropa :)
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Man tā sauktā kapu tramvaja sakarā rodas divi būtiski jautājumi -vai RD var garantēt, ka būvnieciba skars tikai ielas platumu, jo parasti nepieciešama krietni plašāka teritorija, kur piebraukt, nolikt utt.Otrs kapu aizstāvjiem-kādēļ kapi ir kluvuši par nekoptu piedrazotu apkārtni?Ja neredz naudu galā, tad neviens "kultūras aizstāvis" grābekli un maisu rokā nespēj paņemt.Atvainojos tiem cilvēkiem, kas tur tiešām darbojas, tādēļ liku pēdiņas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl