VIDEO! Dainu kalna pakājē daudzina sauli, krāso olas un sit podus

Komentāri

Tie, kuri otrās Lieldienas vēlējās svinēt pagāniskās tradīcijās, varēja doties uz Turaidu. Dainu kalnu pakājē ar dziesmām tika daudzināta saule, krāsotas un ripinātas olas un sisti podi. Nedaudz skumīgu pasākumu padarīja sēru vēsts – mūžībā aizgājis Dainu kalna akmens skulptūru autors, tēlnieks Indulis Ranka.

Lieldienu pasākums Turaidas muzejrezervātā notiek jau daudzus gadus, apmeklētājiem piedāvājot jestras izklaides latviskā stilā. Arī šogad iedzīvotāju interese par pasākumu bija liela – tostarp šūpoles un olu krāsošanu iemēģināja arī ārzemju tūristi. Atraktivitāte, kurā piedalījās pilnīgi visi, bija olu vārīšana kopīgā katlā. Savukārt bērni ar lielu sajūsmu piedalījās rotaļās un spēlēs, tostarp olu ripināšanā.

Svinības skumīgākas padarīja tas, pāris dienas pirms savas 83 dzimšanas dienas mūžībā aizgājis Turaidas muzejrezervāta Dainu kalna un Dziesmu dārza izveidotājs, tēlnieks Indulis Ranka.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl