VIDEO! Dainu kalna pakājē daudzina sauli, krāso olas un sit podus

Komentāri

Tie, kuri otrās Lieldienas vēlējās svinēt pagāniskās tradīcijās, varēja doties uz Turaidu. Dainu kalnu pakājē ar dziesmām tika daudzināta saule, krāsotas un ripinātas olas un sisti podi. Nedaudz skumīgu pasākumu padarīja sēru vēsts – mūžībā aizgājis Dainu kalna akmens skulptūru autors, tēlnieks Indulis Ranka.

Lieldienu pasākums Turaidas muzejrezervātā notiek jau daudzus gadus, apmeklētājiem piedāvājot jestras izklaides latviskā stilā. Arī šogad iedzīvotāju interese par pasākumu bija liela – tostarp šūpoles un olu krāsošanu iemēģināja arī ārzemju tūristi. Atraktivitāte, kurā piedalījās pilnīgi visi, bija olu vārīšana kopīgā katlā. Savukārt bērni ar lielu sajūsmu piedalījās rotaļās un spēlēs, tostarp olu ripināšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svinības skumīgākas padarīja tas, pāris dienas pirms savas 83 dzimšanas dienas mūžībā aizgājis Turaidas muzejrezervāta Dainu kalna un Dziesmu dārza izveidotājs, tēlnieks Indulis Ranka.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl