VIDEO: cik lietderīgs ir jaunais Valsts policijas uzticības tālruņa numurs?

1 komentārs

Uzzinot par kādu noziegumu, policija aicina ziņot, izmantojot jauno uzticības tālruņa numuru. Tas paredzēts gadījumiem, kad nav nepieciešama policijas tūlītēja iejaukšanās un ziņotājs vēlas palikt anonīms.

Tomēr iedzīvotāji uzskata, ka astoņu ciparu tālruņa numurs ir pārāk grūti iegaumējams. Policija gan taisnojas – gadījumos, kad nav īpaša steiga, tālruņa numuru iespējams noskaidrot internetā vai uzziņu dienestā. Cik lietderīgs ir šāds jauns policijas tālruņa numurs?

Policijas jaunais uzticības tālruņa numurs nomaina iepriekšējos daudzos reģionālos uzticības tālruņus. Iepriekšējie tālruņi bija sadalīti pa reģioniem un dažādu noziegumu veidiem bija atšķirīgi astoņu ciparu uzticības tālruņu numuri.

LNT sastaptie iedzīvotāji atzīst, ka jaunais tālruņa numurs iepriekšējās problēmas risina vien daļēji. Numuri ir kļuvuši mazāk iedzīvotāji, tomēr, joprojām vairumā gadījumu izvēlētos īsos numurus 112 vai 110.

Video

Jaunais valsts policijas anonīmais uzticības tālrunis ir paredzēts noziegumiem, kas neprasa tūlītēju policijas iejaukšanos. Tie varētu būt gadījumi, kad iedzīvotāji novēro kādas nelegālā alkohola vai narkotiku tirdzniecības vietas vai veikalus, kur naktīs tirgo alkoholu vai kādus ekonomiskos noziegumus.

Policijas pārstāvis skaidro, ka uzticības tālrunis ir atstāts ar astoņiem cipariem, jo ziņotājs var nesteidzīgi noskaidrot tālruņa numuru un, tad ziņot par noziegumu.

Uzticības tālrunī automātiskā atbilde dzirdama latviešu, angļu un krievu valodās. Tāpat arī zvanītāja ziņojums tiek ierakstīts.

Vēl ir divi numuri – viens ziņošanai par noziegumiem, kur ir aizdomas par policista iesaisti un tālrunis par satiksmes jautājumiem. Tāpat ir arī uzticības e-pasts. Telefonisko ziņojuma veikšanu var salīdzināt rakstisko iesniegumu, visu informāciju nepieciešams sniegt iespējami plaši un detalizēti, vienīgā atšķirība, ka to var darīt anonīmi arī zvanītāja numurs it kā netiekot piefiksēts.

TOP komentāri

  • cietušie
    0 0 0

    cietušie

    Nekādas jēgas.Mums apzaga dzīvokli,izsaucam policiju,sastādīja protokolu un viss beidzās!Pēc laika apzaga kaimiņiem,tas pats scenārijs,policija,protokoli,tad atkal kaimiņiem apzaga....pirms 2 nedēļām atkal apzaga dzīvokli...drīz būs gads!!!Kas mainījies?Neticu nevienam!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl