VIDEO: bēgļiem Latvijā grūtības atrast mājvietu

Komentāri

Lielākā problēma patvēruma meklētāju uzņemšanā Latvijā ir dzīvesvietas atrašana pēc tam, kad šie cilvēki ir ieguvuši tiesības palikt mūsu valstī.

To trīs mēnešus, kopš pirmo Eiropas Savienības programmas ietvaros pārvietoto patvēruma meklētāju ierašanās Latvijā, secinājušas organizācijas, kas sniedz atbalstu mūsu valstī izmitinātajiem patvēruma meklētājiem. Tikmēr to cilvēku skaits, kuri ziedo dažādām patvēruma meklētāju vajadzībām šobrīd palicis nemainīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdarības organizācijas Svētā Jāņa palīdzība noliktavas vadītāja rāda drēbes, par kurām visbiežāk interesējas patvēruma meklētāji. Vienreiz nedēļā viņi atbrauc no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra Mucenieki, lai izvēlētos drēbes un rotaļlietas bērniem. Patvēruma meklētāji saņem drēbes kopā ar citiem trūcīgajiem.

Tā kā šī labdarības organizācija dala drēbes dažādām iedzīvotāju grupām, ziedotāji parasti nepiesaka, kam tieši viņi vēlas ziedot, taču ir tādi, kuri strikti norādot, lai viņu ziedotās drēbes patvēruma meklētājiem nenodot.

“Ir cilvēki, kas vēlas ziedot tieši šai mērķu grupai, patvēruma meklētājiem, bet ir cilvēki, kuri pasaka kategoriski ”nē”, un mēs to respektējam,” LNT Ziņām atzīst biedrības Svētā Jāņa palīdzība projektu vadītājs Māris Sirmulis.

Biedrības Gribu palīdzēt bēgļiem pārstāvis Egils Grasmanis palīdz meklēt bēgļa statusa ieguvušajiem mājokli. Kad šis statuss ir saņemts, cilvēkiem jāpamet patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Mucenieki un jāmeklē dzīvoklis. Taču bieži vien mājokļu īpašnieki atsaka izīrēt dzīvokli, kad uzzina, ka tajā dzīvos bēgļu ģimene.

Ģimenei no Irākas, kurā ir četri cilvēki, līdz nākamajai otrdienai –  10. maijam – jāatrod dzīves vieta un jāizvācas no patvēruma meklētāju centra Muceniekos, stāsta Grasmanis, taču pagaidām tas neesot izdevies.

“Kopumā sabiedrība ir ļoti aizspriedumaina. Balsta savus uzskatus uz bailēm un stereotipiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc grūti atrast dzīvokļus,” teic Grasmanis.

Pēdējo divu mēnešu laikā biedrībai izdevies atrast tikai trīs īres dzīvokļus, bet ir nepieciešami daudz vairāk. Vēl rudenī vietnē Facebook izveidota grupa Gribu palīdzēt bēgļiem, kur dalībnieku skaits no 300 šobrīd pieaudzis līdz nepilniem 3000. Tikmēr to cilvēku skaits, kuri ziedo dažādām patvēruma meklētāju vajadzībām, šobrīd palicis nemainīgs.

Video

Plašāk par šo un citiem interesantiem tematiem – LNT Ziņās plkst. 20.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl