VIDEO! Bagātā ābolu raža pārtop dažādos dzērienos

Komentāri

Šā gada vasaras un rudens veltes pārtop ne tikai ievārījumos un džemos, bet arī dažādos dzērienos, tostarp arī sidrā. Bagātīgā ābolu raža vīna darītavā pie Tukuma pārtaps ne tikai sidrā, bet arī īpašā Ziemassvētku dzērienā.

Viss sākas ar āboliem un sulas spiešanu – norāda vīna darītavas Abavas saimnieks Mārtiņš Barkāns. Sulas spiedei cauri iet dažādas ābolu šķirnes, šajā reizē no āboliem tek izteikti salda sula.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēlāk ābolu sula tiek pārsūknēta tvertnēs, un sākas rūgšanas process un nostāvēšanās. Tad top sidrs, vīns vai arī, kā šajā gadījumā, āboliem tiks pieliktas klāt upenes, lai izveidotu karstvīnu Ziemassvētkiem.

Foto

Vīna darītavā Abavas ik sezonu tiek pārstrādāti līdz pat divsimt tonnām ābolu. Šī gada ražu daudzi augļkopji slavējuši, jo šoruden ābolu esot vismaz par 15% vairāk. Mārtiņš norāda, ka sākumā viņu vīna darītava specializējās uz vīnogu audzēšanu, tomēr, kļuva skaidrs, ka uz vīnogām paļauties nevar. Tāpēc dota priekšroka āboliem.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl