VIDEO! Bagātā ābolu raža pārtop dažādos dzērienos

Komentāri

Šā gada vasaras un rudens veltes pārtop ne tikai ievārījumos un džemos, bet arī dažādos dzērienos, tostarp arī sidrā. Bagātīgā ābolu raža vīna darītavā pie Tukuma pārtaps ne tikai sidrā, bet arī īpašā Ziemassvētku dzērienā.

Viss sākas ar āboliem un sulas spiešanu – norāda vīna darītavas Abavas saimnieks Mārtiņš Barkāns. Sulas spiedei cauri iet dažādas ābolu šķirnes, šajā reizē no āboliem tek izteikti salda sula.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēlāk ābolu sula tiek pārsūknēta tvertnēs, un sākas rūgšanas process un nostāvēšanās. Tad top sidrs, vīns vai arī, kā šajā gadījumā, āboliem tiks pieliktas klāt upenes, lai izveidotu karstvīnu Ziemassvētkiem.

Foto

Vīna darītavā Abavas ik sezonu tiek pārstrādāti līdz pat divsimt tonnām ābolu. Šī gada ražu daudzi augļkopji slavējuši, jo šoruden ābolu esot vismaz par 15% vairāk. Mārtiņš norāda, ka sākumā viņu vīna darītava specializējās uz vīnogu audzēšanu, tomēr, kļuva skaidrs, ka uz vīnogām paļauties nevar. Tāpēc dota priekšroka āboliem.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl