VIDEO: ar kādām izjūtām diplomus saņēma LU pedagogi?

0 Komentāru
VIDEO: ar kādām izjūtām diplomus saņēma LU pedagogi?
LETA

Jelgavnieks Aleksejs Lukjančikovs šodien saņēma bakalaura diplomu pedagoģijā. Jau vidusskolā viņš zināja, ka būs skolotājs. Un, jau mācoties pirmajā kursā, Aleksejs jau saka strādāt vairākās skolās par kulturoloģijas un sociālo zinātņu skolotāju. Savu profesijas izvēli viņš ne vienu mirkli nav nožēlojis un to mainīt negrasās. Lai gan valsts politika attiecībā uz pedagogiem varētu būt saprotamāka.

“Kas mani pašu nedaudz satrauc – ka ir tāda nenoteiktība. Manuprāt, visas reformas ir jāvirza pakāpeniski, un tā, lai cilvēki saprot, uz ko šis reformas, ko šis reformas dos dzīvē. Nevis tā kā pēdējā mēneša laikā kaut ko sasteigti pieņem,” norāda Lukjančikovs.

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti pabeidza 140 skolotāji, kas ieguva bakalaura un maģistra grādu. Konkurss uz šim studijām neesot liels – apmēram viens cilvēks uz vienu vietu.

Kad pienāk laiks priekšmetu izvēlei, topā ir angļu valodas, vizuālas mākslas un informātikas skolotājs. Bet daudzi no diplomētiem pedagogiem skolas slieksni tā arī nepārkāpj. Piemēram, skolotājas ir ļoti pieprasītas kā sekretāres. Izglītība tiešām esot laba, skaidro fakultātes dekāns.

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāns Andris Grīnfelds norāda: “Programmas ietvaros cilvēki apgūst gan psiholoģiju, gan, protams, pedagoģijas pamatus, gan dažāda vecumposma saskarsmes un konflikta risināšanas pamatus. Tā kā viņi ir visnotaļ gatavi strādāt arī citur.”

Diplomētā pedagoģe Ausma Asnāte Dukure šogad plāno braukt uz Dāniju studēt apģērbu dizainu. Vairākus gadus pastrādājot par pirmsskolas un vēstures skolotāju, viņa jūtas vīlusies gan valsts, gan iedzīvotāju attieksmē.

“Tas ļoti daudz ko manītu, liktu justies daudz drošāk. Bet ne tikai valsts ir vainīga. Manuprāt, arī cilvēku attieksme pret skolotāju, vecāku attieksme, kas ar katru gadu kļūst arvien nepatīkamāka, un līdz ar to negribas to sajūtu, ka tu kādam kaut ko parādā vai ļaunu izdarījis, darot visu no sirds. Jo tas reizēm arī ļoti sāpina,” teic Dukure.

Video

0 Komentāru