VIDEO: apbalvojums no Viņa Karaliskās Augstības prinča Edvarda rokām

1 komentārs

Saņemt apbalvojumu no Viņa Karaliskās Augstības Veseksas grāfa Edvarda.

Šāda iespēja pavērusies vairākiem jauniešiem Latvijā. Runa ir par jauniešu programmu ”Award”. Tā pastāv jau sešdesmit gadus, kad to dibināja Edinburgas hercogs Filips, Anglijas karalienes dzīvesbiedrs. Latvijā programma darbojas jau desmit gadu.

Starptautiskā līmenī sava tēva iesākto darbu tagad turpina Edvards, kroņprinča Čārlza jaunākais brālis. Latvijā viņš ieradies vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, šī ir Britu nedēļa, otrkārt, programma Latvijā svin jubileju, un treškārt – lai personīgi apbalvotu laureātus.

Šajā programmā galvenais ir būt aktīvam un parādīt sevi. Tajā var iesaistīties jaunieši vecumā no 14-mit līdz 24 gadiem, un tajā jaunieši tiek apbalvoti, ja sasniedz pašu izvirzītus mērķus noteiktās jomās.

Jana Kolbina, programmas ”Award” laureāte

Jaunieši dara tieši to pašu, ko varētu veikt arī bez ”Award”, bet tā ir papildu motivācija. Saņemt šīs te nozīmītes un augt. Tas, kas mani ”pavilka” – nav ne ar vienu nav jāsacenšas. Tikai pašai ar sevi.

Roberts Krūkliņš, programmas ”Award” laureāts

Šī ir uz cilvēkiem balstīta lieta. Tā es iepazinos ar daudz jaukiem cilvēkiem. Var darīt lietas, kas sevi attīsta un darīt arī citiem.

Diviem Roberta draugiem šovasar bija iespēja zelta apbalvojumu saņemt Londonā, Bekingemas pilī. Taču arī šodien saņemtā zelta nozīmīte Rīgā, Melngalvju namā ir tikpat aizkustinošs brīdis.

Foto

Roberts Krūkliņš, programmas ”Award” laureāts

Tādā pašā Lielbritānijā daudzi cilvēki par to vien sapņo, iedomājoties, ka tas ar viņiem dzīvē varētu notikt

Līdzīgus vārdus, uzrunājot klātesošos sacīja arī pats Veseksas grāfs Edvards, norādot – ka laureātiem vismaz šodien ir ļauts izstiept staltāku muguru un justies kā pāris centimetrus virs zemes.

Edvards ir dzimis 1964. gadā un izglītojies Kembridžā, kur ieguvis mākslas maģistra grādu. Princis ir nodarbojies ar televīzijas raidījumu un filmu producēšanu, bet tagad ir dažādu sporta un mākslas organizāciju patrons.

Savukārt, programmas patronese Latvijā ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Viņa ir pārliecināta, ka daudzi no jauniešiem kļūs par nākotnes līderiem.

Vaira Vīķe-Freiberga, programmas ”Award” patronese Latvijā

Kamēr pa tām kāpnēm ir kāpts uz augšu un sasniegts zelta līmenis, daudzi atbirst. Tagad tie mums ir 47, ceram, ka ar laiku būs vairāk. Bet tas ir labs pamats, un tie tiešām ir izcili jaunieši.

Programmas pastāvēšanas laikā Latvijā tajā iesaistījušies ap 1000 jauniešu. Un, pat ja viņi nav gājuši līdz pašam galam, visiem par pavadīto laiku ir tikai pozitīvas atmiņas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl