VIDEO: alkohols bērniem – veikalos brīvi pieejams

0 Komentāru
VIDEO: alkohols bērniem – veikalos brīvi pieejams
LNT

Sākoties vasaras brīvlaikam, pašvaldības policija daudz stingrāk pievērš uzmanību tam, lai nepilngadīgajiem nebūtu pieejams alkohols, cigaretes un nu jau arī enerģijas dzērieni. Lai negodīgos tirgotājus pieķertu aiz rokas, kontrolpirkumu veikšanā tiek iesaistīti paši nepilngadīgie.

LNT ziņas dodas vienā no šādiem reidiem un konstatē, ka alkohols bērniem diemžēl ir brīvi pieejams. 15 gadīgajai meitenei personu apliecinošu dokumentu neprasa nedz veikalā Tabakas nams, nedz lielveikalā Beta. Alkoholiskos kokteiļus bērns nopērk bez mazākās aizķeršanās.

Abu veikalu pārdevējām šādai rīcībai ir savi attaisnojumi, kas, protams, policistus nepārliecina. Turklāt, pēc sarunas spriežot, vienai pārdevējai vairāk rūp veikala liktenis nevis, kas notiek ar bērna veselību pēc grādīgā lietošana.

Par sava veida kāzusu policijā uzskata to, ka – lai gan jau nedēļu enerģijas dzērienu tirdzniecībai ir noteikti daudz stingrāki ierobežojumi, kontroles mehānismā pieļauti robi. Policijai šobrīd sasaistītas rokas, lai sodītu tirgotājus, kas ne tikai alkoholu, bet arī enerģijas dzērienus turpina pārdot nepilngadīgajiem.

Kas attiecas uz enerģijas dzērienu apriti, reida laikā policija vairākās tirdzniecības vietās konstatēja likuma pārkāpumus. Enerģijas dzērienus joprojām turpina pārdot kopā ar limonādēm, un arī brīdinošie uzraksti par kaitējumu veselībai ne visur nav atrodami.

Video

0 Komentāru