53 komentāri

Vienotības līdere Solvita Āboltiņa pensionāru piketā par pensiju indeksāciju izcēlusies ar visai interesantu uzvedību – pensionāriem kliedzot saukļus, S. Āboltiņa, soļojot garām ceļā uz Saeimas namu, viņiem kliedza pretī.

TV3 Ziņām vēl nav izdevies sazināties ar S. Āboltiņu un iegūt viņas skaidrojumu šai situācijai, taču viņas partijas biedre Ilze Viņķele jau atvainojusies viņas vietā. Tajā pašā laikā I. Viņķele sacīja, – ir maz ticams, ka šāda attieksme pret senioriem un piketētājiem liktu S. Āboltiņai pamest Vienotības vadītājas vietu.

Skaties video!

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka maza piketa pavadībā šodien Pensionāru federācijas vadība Saeimā iesniedza 70 tūkstošu senioru parakstus ar prasību nākamgad būtiski straujāk indeksēt pensijas. Lai arī politiķi sola priekšlikumu izvērtēt kontekstā ar citiem valsts budžeta pieprasījumiem, tikpat kā nav šaubu, ka indeksācijas apmērs mainīts netiks.

Galvenā senioru prasība ir dubultot indeksācijas formulā iekļauto algas pieauguma komponenti, kas pašlaik ir 25%. Saeimas spīkere Ināra Mūrniece parakstus pieņēma, tomēr pensijas palielinājumu nesolīja.

Krīzes laikā aprēķināto pensiju palielināšanai nākamgad budžeta rezervēti četri miljoni eiro. Pensionāru federācija gan uzskata, ka ar to nepietiek un draud ar protesta akcijām.

TOP komentāri

 • anita
  +18 +18 0

  anita

  Nez vai vēl kur pasaulē-valsts vadītāji uz ko tādu ir spējīgi.Ko cilvēki Latvijā var gaidīt no tādas valdības.Man ir kauns par Latviju-kādi deputāti to vada - bez kauna,bez goda,bez jebkādas morālās ētikas.Cilvēki,kas variet - brauciet prom no šīs valsts -vecumdienas šeit normālas nebūs -vien valdība jūs izsmies - jo veci cilvēki šeit lemti nicinājumam. Bija tāda filma - NODZĪTUS ZIRGUS ARĪ NOŠAUJ- mūsu valdība ,ja varētu,to izdarītu.
 • Andrejs
  +16 +16 0

  Andrejs

  Un šādi debīleņi strādā saemā , tādus cilvēkus vajadzētu uz psiheni sūtīt , redziet augstākas "kārtas" cilvēki jau var atļauties gan izmēdīt , gan arī pazemot pensionārus , ar kuru pensijām nevar izdzīvot šeit Latvijā .
 • nu ja...
  +16 +16 0

  nu ja...

  Kā tāda govs... bezkauņa,VAI PAŠAI NAV VECĀKU.... Un ,tāda vēl sēž saeimā... un kā gan Viņķele var atvainoties,lai pati iet un atvainojas,tiešām piesiet un noliņčot,tad varbūt saprastu,kā izdzīvot ar mazajām pensijām,vai arī invalīdu pabalstiem ,kam ir tikai 68.41 euro... Var redzēt,kāda cieņa pret savas Valts pilsoņiem... Ārā no SAEIMAS ,tādu bezkauņu....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl