VIDEO: Āboltiņa izmēda par mazajām pensijām piketēt sanākušos pensionārus

53 komentāri
VIDEO: Āboltiņa izmēda par mazajām pensijām piketēt sanākušos pensionārus
Foto: LETA

Vienotības līdere Solvita Āboltiņa pensionāru piketā par pensiju indeksāciju izcēlusies ar visai interesantu uzvedību – pensionāriem kliedzot saukļus, S. Āboltiņa, soļojot garām ceļā uz Saeimas namu, viņiem kliedza pretī.

TV3 Ziņām vēl nav izdevies sazināties ar S. Āboltiņu un iegūt viņas skaidrojumu šai situācijai, taču viņas partijas biedre Ilze Viņķele jau atvainojusies viņas vietā. Tajā pašā laikā I. Viņķele sacīja, – ir maz ticams, ka šāda attieksme pret senioriem un piketētājiem liktu S. Āboltiņai pamest Vienotības vadītājas vietu.

Skaties video!

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka maza piketa pavadībā šodien Pensionāru federācijas vadība Saeimā iesniedza 70 tūkstošu senioru parakstus ar prasību nākamgad būtiski straujāk indeksēt pensijas. Lai arī politiķi sola priekšlikumu izvērtēt kontekstā ar citiem valsts budžeta pieprasījumiem, tikpat kā nav šaubu, ka indeksācijas apmērs mainīts netiks.

Galvenā senioru prasība ir dubultot indeksācijas formulā iekļauto algas pieauguma komponenti, kas pašlaik ir 25%. Saeimas spīkere Ināra Mūrniece parakstus pieņēma, tomēr pensijas palielinājumu nesolīja.

Krīzes laikā aprēķināto pensiju palielināšanai nākamgad budžeta rezervēti četri miljoni eiro. Pensionāru federācija gan uzskata, ka ar to nepietiek un draud ar protesta akcijām.