VIDEO: 78% latgaliešu dialektā runājošo ar ieročiem būtu gatavi aizstāvēt Latviju

0 Komentāru
VIDEO: 78% latgaliešu dialektā runājošo ar ieročiem būtu gatavi aizstāvēt Latviju
LETA

Separātismam Latgalē nav pamata, – tā secināts pētījumā, kam iepriekš bija noteikts ierobežotas pieejamības statuss, bet kura kopsavilkumu pirmdien publicēja Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētnieki. Kāpēc ārēji izraisīt nemierus Latvijā būtu grūti?

Vieglāk mobilizēt ir tādu sabiedrību, kas jau tic Krievijas retorikai. Pētījums atklāj, ka tai ir liels atbalsts lielākajās pilsētās ar lielu krievvalodīgo skaitu – Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē.

Piemēram, Latvijā Krievijai pilnīgi vai drīzāk piederīgi jūtas teju 13% iedzīvotāji, bet Daugavpilī – trešā daļa. Vairāk nekā trešā daļa Rīgas un puse Daugavpils iedzīvotāju pilnībā vai daļēji piekrīt apgalvojumam, ka krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības Latvijā tiek pārkāptas tādā mērā, lai Krievijas iejaukšanās būtu nepieciešama un pamatota. Turklāt otrajā Latvijas lielākajā pilsētā vairāk nekā puse iedzīvotāju domā, ka valstī atdzimst fašisms.

Satraucošs ir arī Latgales krievvalodīgo vērtējums par to, kur komfortablāk dzīvot. 23% uzskata, ka dzīves apstākļi kopumā ir labāki Krievijā, nevis Latvijā.

Tomēr pētnieki mierina, ka atbalsts Krievijas retorikai nebūt nenozīmē, ka tas transformēsies aktīvā rīcībā un Latgalē būtu iespējamas separātisma tendences. Līdzīgi kā visā valstī arī Latgalē cilvēki nav gatavi protestiem, un vairāk nekā puse iedzīvotāju domā, ka tādējādi neko nevar mainīt.

Kādus vēl pārsteidzošus faktus par Latgales iedzīvotāju noskaņojumu atklāj pētījums un kā pētnieki hibrīdkara apstākļos iesaka rīkoties politikas veidotājiem?

Video

0 Komentāru