VIDEO: 70% nepilngadīgo spējot iegādāties alkoholu bez problēmām

0 Komentāru
VIDEO: 70% nepilngadīgo spējot iegādāties alkoholu bez problēmām
LETA

Toksikologi secina, ka pirmā nedēļas nogale jaunajā mācību gadā aizvadīta mierīgi. Nepilngadīgie nav pār mēru lietojuši alkoholu, tāpat nav reģistrēta narkotiku pārdozēšana. Mediķi arī atzīst, ka kopumā ir tendence, ka jaunieši apreibinošās vielas lieto mazāk, to apliecinot jaunākais Eiropas valstīs veiktais pētījums.

Aptaujājot Latvijas skolēnus speciālā pētījumā, atklājusies narkologus satraucoša aina – par spīti policijas plašajiem reidiem veikalos, joprojām 70% nepilngadīgo spējot iegādāties alkoholu bez problēmām. Taču, par spīti vieglajai pieejamībai, izrādās, ka arvien mazāk jauniešu vēlas to izmēģināt, šorīt 900 sekundēs apliecināja Rīgas narkoloģijas centra ārste.

Izmaiņas arī narkotisko vielu lietošanā skolēnu vidū. Vismaz vienu reizi piedzērušies ir 65% no 15-16 gadus veciem jauniešiem; visbiežāk lietotā narkotika ir marihuāna.

Video

“Spaisa” tirdzniecības kriminalizēšana praksē nozīmē – vairs neesot traģisko gadījumu, kad “spaisu” salietojušies bērni cīnās reanimācijā par savu dzīvību. Tomēr Valsts policija nevar atslābt.

Valsts policija jaunajā prevencijas kampaņā skolā šogad uzmanību pievērsīs skolotāju un vecāku izglītošanai, jo ne visi zinot, kā atpazīt marihuānas lietošanas signālus, piemēram, kāds ir marihuānas smalcinātājs.

Narkologi kā pārsteidzošu tendenci nosauc, ka arvien vairāk nepilngadīgu meiteņu iesaistās psihoaktīvo vielu lietošanā.

0 Komentāru