VIDEO! 11. novembra krastmala slēgta; notiek svētku militārās parādes ģenerālmēģinājums

Komentāri

Jau rīt, 18. novembrī, visā valstī svinēsim Latvijas proklamēšanas 98. gadadienu. 18. novembris būs dažādiem svētku pasākumiem piepildīts, bet gatavošanās lielajām godībām norit jau šovakar.

Katrs solis iemēģināts, lai rīt – 18. novembrī – parāde izdotos godam. Militārā parāde ir valsts svētku tradīcija, kas rīkota, lai godinātu faktu, ka Latvijas valsti toreiz, 1918. gadā, izdevās dibināt.

Parādē piedalās vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, policistu un vēl daudzu citu, kuri ikdienā rūpējas par Latvijas drošību un mieru. Mūsu bruņotajiem spēkiem netrūkst arī sabiedroto ārvalstīs un daži no viņiem kā goda viesi piedalīsies arī rītdienas svētku pasākumos. Piemēram, viesosies Lietuvas bruņoto spēku ģenerālleitnants un komandieris  no Mičiganas ASV. Bet pašā parādē soļos arī citu NATO valstu karavīri.

Svētku gājiens sāksies Krastmalā, bet kājnieku vienības militāro dziesmu pavadībā pa Brīvības ielu dosies līdz par Dailes teātrim.

Pasākumu noslēgs militārās tehnikas paraugdemonstrējumi. Varēs redzēt pat bruņojumu, ko šobrīd NATO izmanto savās operācijās.

Lasi vēl