Vidēji ik gadu Latvijā rada 5-7 animācijas filmas

Komentāri

Latvijā ik gadu vidēji tiek pabeigtas 5-7 animācijas filmas. Mērot laika izteiksmē, latviešu mākslinieki pa visiem kopā gadā rada apmēram vienu stundu garu materiālu. Salīdzinājumam, lai uzņemtu vienu sekundi leļļu animācijas filmas, reizēm tiek strādāts pat veselu dienu. 

Kopš maija beigām filmu studijā Avārijas Brigāde norisinās aktīvs darbs pie filmas par meistaru Arnoldu Burovu. Tas vairāk būšot eksperiments, jo iecerēts apvienot animāciju un dokumentālo kino. Šogad tiek svinēta leģendārā režisora simtgade, un filma plānota kā ceļojums mākslinieka dzīvē un noslēpumos kopā ar viņa multeņu varoņiem.

Jānis Cimmermanis, studijas Avārijas Brigāde režisors

Ir vairāki meklējumi, jaunas tēmas, jauni paņēmieni, kā to risināt, jo šo filmu, ar ko mēs pašlaik strādājam, tas jau arī nav viegli, jo cenšamies strādāt tajā manierē, kā strādāja kādreiz Burovs.

Par darba trūkumu studijā pagaidām nesūdzas. Izrādās, lai uzņemtu 10 minūtes šādas filmas, nepieciešami apmēram 14 tūkstoši fotogrāfiju. Šobrīd aktīvi pie diviem projektiem strādā arī studijā RIJA, viens no tiem veltīts Latvijas simtgadei, bet otra – īsfilma, kas dienasgaismu ieraudzīs nākamgad.

Nozares speciālisti ir pārliecināti, ka latviešiem ir izdevies sevi pierādīt arī starptautiskā arēnā, taču, lai ražotu pilnmetrāžas animācijas kino, ko izrādīt uz lielajiem ekrāniem visā pasaulē, kāju liek priekšā ierobežotais finansējums.

Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra pārstāvis

Situācija, kāda ir bijusi pēdējos 5-6 gadus, ir tāda, ka cipariski apmēram 300 tūkstoši vidēji būtu valsts finansējums gadā no Kino centra puses, kādu mēs esam spējuši ieguldīt mākslinieciskajos, radošajos prātos.

To varētu palielināt tikai tad, ja pieaugtu finansējums visai kino nozarei Latvijā.

Filmu studijās ir pārliecināti, ka Latvijā būtu aktīvāk jāattīsta animācijas kino tradīcijas, turklāt gadiem sāpīgs jautājums ir tas, ka mūsu valstī nav profesionālas animācijas skolas un šo prasmi nākamajām paaudzēm nodod pašas studijas.

Nākamgad dienasgaismu ieraudzīs apmēram 5 latviešu veidotās animācijas filmas. Ja salīdzina ar situāciju pirms 10 gadiem, tad filmu skaits ir bijis diezgan svārstīgs, un tas esot skaidrojams ar filmu veidošanas ciklu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl