4 komentāri

Lai arī Latvija ir viena no ūdeņiem bagātākajām zemēm pasaulē, latvieši uzturā salīdzinoši maz lieto zivis. Savukārt divas trešdaļas atzīst, ka viņiem nav pretenziju pret pusfabrikātiem. Tomēr kopumā latvieši ēd diezgan daudzveidīgi, atzīst SKDS centra vadītājs Arnis Kaktiņš.

Pētījumā par latviešu ēšanas paradumiem atklājies, ka ”iedzīvotāji ēd diezgan daudzveidīgi”. ”Nevar teikt, ka pamatā latvieši pārtiek tikai un vienīgi no maizes, kartupeļiem vai gaļas. Ēdienreizēs ir gan gaļa, maize, kartupeļi, gan arī dārzeņi, liela daļa regulāri lieto piena produktus. Puse apgalvo, ka lieto regulāri saldumus,” stāsta A. Kaktiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs visu mūžu lielā mērā dzīvojam ar tām garšas sajūtām, ko esam iemācījušies bērnībā. Ja bērnībā ģimene ir ēdusi gaļu, visai augsta varbūtība, ka pieaugot to turpinās darīt,” saka A. Kaktiņš.

”Vienīgā lieta, kas man liekas dīvaina, ir zivju lietošana. Katrs ceturtais iedzīvotājs apgalvo, ka viņš regulāri lieto uzturā (vismaz vairākas reizes nedēļā) zivis. Tas man šķiet ļoti mazs rādītājs, jo Latvija ir viena no ūdeņiem bagātākajām zemēm pasaulē,” liecina pētījuma dati.

Tāpat atklājies, ka mazākā daļa iedzīvotāju paši uzskata, ka tas ēdiens, ko viņi patērē, ir veselīgs. ”Tas, kas šeit ir ļoti svarīgi, ir tas, ka iedzīvotāji domā, ka tas ir veselīgs. Tomēr es domāju, ja uztura speciālisti ar profesionālu aci paskatītos, tad daļa no tiem, kas domā, ka ēd veselīgi, nemaz tik veselīgi neēd,” stāsta A. Kaktiņš.

Tikmēr divas trešdaļas iedzīvotāju atzīst, ka viņiem nav nekādu pretenziju un viņi pat samērā bieži lieto uzturā dažāda veida pusfabrikātus. Vēl trīs ceturtdaļas stāsta, ka labprāt pārtiek no desām, cīsiņiem, pastētēm. Pusei Latvijas iedzīvotāju nekas nav iebilstams pret “hotdogiem” un tā dēvēto fast food. ”Ja skatāmies veselības aspektus, mums patiesībā ir daudz kur augt,” stāsta SKDS vadītājs.

Turklāt vēl 72% atzina, ka veģetārisms nav domāts viņiem. Turklāt liela daļa iedzīvotāju pat nezina, kas ir svaigēšana un vegānisms.

Skaties video!

TOP komentāri

 • filologs
  +1 +1 0

  filologs

  " Vidējais latvietis " ?
  Vai varbūt tomēr - " vidusmēra " ? Raksta autoram vajadzētu vismaz pamatskolu absolvēt.
 • Dagne
  +1 +1 0

  Dagne

  Labprāt ēstu biežāk tās zivis ja varētu atļauties!To kāds ir papētījis ko cilvēki vispār var nopirkt un ko nē?Vairums pusfabrikātu ir lētāki nekā tā zivs!
 • ES
  0 0 0

  ES

  Par to, ko mēs varam atlauties, ko ne.Pirms kāda laika TV Guntis Bojārs raidijumā uzskatāmi demonstrēja par pārtikas nosacītiem groziem, ko var atļauties,ievērojot algas un cenas, dažādu valstu iedzivotāji.Mēs bijām pēdējā vietā.Būtu bijis interesanti, ja to būtu pakomentējis kāds no mūsu valdošajiem.Neuzdrošinājās.Zinot žurnalistu, gan jau centās uzzināt.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl