Komentāri
Vidējā alga Latvijā pērn palielinājusies par teju 7%, sasniedzot 765 eiro
FOTO: Flickr

Pagājušogad Latvijā negaidīti strauji augušas algas, pārsniedzot pašas optimistiskākās prognozes. Jaunākie statistikas pārvaldes dati liecina, ka salīdzinot ar 2013. gadu, vidējās darba samaksas pieaugums pērn sasniedzis 6,8%, kas naudas izteiksmē ir 49 eiro.

Tādējādi kopumā vidējā alga Latvijā pērn sasniegusi 765 eiro. Uz citu Eiropas valstu fona gan tas ir pieticīgs rādītājs, tostarp mūsu kaimiņvalstī Igaunijā vidējā alga pērn pārsniegusi 1000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī minimālā alga Latvijā, kas šobrīd ir 360 eiro, salīdzinot ar citām bloka valstīm, ir saraksta lejas galā, aiz sevis atstājot vien 5 valstis.

Ekonomisti tikmēr prognozē, ka arī šogad algu kāpums Latvijā turpināsies, tomēr vairs ne tik strauji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl