VID vēlas iekasēt “sēņotāju nodokli”

30 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēlas iekasēt iedzīvotāju ienākumu nodokli par pārdotajām sēnēm, ogām un ārstniecības augiem. Izrādās, patiesībā neviens īsti nekontrolē. Cik un kurš nopelna? Par to plašāk LNT 900 Sekunžu sižetā.

Trīs gadu laikā, kopš mainīta kārtība un meža velšu vācējiem pašiem jāmaksā nodokļi, VID kā saimnieciskās darbības veicēji piereģistrējušies tikai 38 cilvēki. Centrāltirgū uzrunātie pārdevēji uzskata, ka gadā ietirgot 3000 eiro, no kuriem jāsāk maksāt nodokli, ir neiespējami.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl pirms gada LNT ziņām VID atzina, ka noteiktie griesti, no kuriem meža velšu pārdevējiem jāsāk maksāt nodokļus, ir izpildāms apjoms. Turklāt šogad nopelnīt būšot vēl grūtāk – par to ogu un sēņu sezonas sākumā ir pārliecināti pārdevēji.

Latvijas mežos atrodamās sēnes:

Tikmēr tirdzniecības vietu iznomātāji – Rīgas Centrāltirgus – regulāri VID darot zināmu, kuri pārdevēji tirgojušies lielākajā Latvijas tirgū.

Tirgos un arī citviet valstī darbojas arī uzpircēji, kuri reģistrējušies kā uzņēmumi. Kopumā Latvijā tādu esot 36. Taču pārbaudes šajos uzņēmumos VID veicot tikai tādā gadījumā, ja saņemta informācija, piemēram, par nenomaksātiem nodokļiem. Tiesa, daudz kas liecina par to, ka meža velšu lasītājus tirgos īpaši neviens nekontrolē, un arī paši viņi negrasās īpaši atskaitīties par to – cik naudas ieguvuši.

Skaties video:

TOP komentāri

 • meemais
  +5 +5 0

  meemais

  Nu galīgi VIDS jau ah...jel drīz maksāsim nodokli ka vispār elpojam un esam šeit dzimušu vēl tauatas apzadzējiem pa maz ir
 • suns
 • osis
  +3 +3 0

  osis

  Nē, nu nodokļu jau mums vēl ir par maz! Vēl jau var iekasēt nodokli par gaisu ko ieelpojam un nodokli par to ko izelpojam...:( Aiziet jau galējībās!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl