VID vadītājam nevarēs maksāt vairāk kā Ministru prezidentam

0 Komentāru
VID vadītājam nevarēs maksāt vairāk kā Ministru prezidentam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājam un darbiniekiem varēs maksāt vairāk nekā šobrīd, taču tikai uz iekšējo resursu rēķina, to paredz šodien Saeimā izskatīšanai atbildīgajai komisijai nodotie un tajā uzreiz konceptuāli atbalstītie Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumi.

Saskaņā ar likumprojektu VID ģenerāldirektora atalgojums nedrīkstēs pārsniegt Ministru prezidenta algu, proti, šogad 3771 eiro, bet nākamgad – 4030 eiro. Tāpat palielināts maksimālais atalgojuma apmērs, ko iespējams maksāt dienesta darbiniekiem.

Tomēr algu palielināšanai nedrīkstēs prasīt papildu budžeta līdzekļus. Tās jāceļ  uz iekšējo reformu rēķina, piemēram, padarot efektīvāku darbu un samazinot darbinieku skaitu. Iespēja paaugstināt VID darbiniekiem algas plānota kā pilot-projekts. Jauno kārtību iecerēts izvērtēt līdz nākamā gada septembrim un, ja tā izrādīsies veiksmīga un liks iestādei strādāt efektīvāk, attiecināt jau uz visu valsts pārvaldi. Ieņēmumu dienests algu paaugstināšanas pilotprojektam izraudzīts, jo esot īpaša iestāde, – tā LNT Ziņām skaidroja Valsts kancelejas pārstāve.

Likuma grozījumi rakstīti speciāli vienai iestādei, vēl vairāk izkropļojot jau tā neveiksmīgo vienoto valsts atalgojuma sistēmu, – tādu viedokli šodien Saeimā pauda partijas No Sirds Latvijai deputāti, kuri balsoja pret likumprojekta nodošanu komisijām.

Saeima likuma grozījumus plānojusi izskatīt steidzamības kārtībā  divos lasījumos jau nākamnedēļ. Plašāk par to, kādas iespējas atalgojuma palielināšanai valsts un pašvaldību iestādēm vēl paredz likumprojekts, stāstīsim ziņās pulksten astoņos.

0 Komentāru