Uzņēmēji, kuri krāpjas ar kases aparātiem, valstij ik dienu nozog pusmiljonu eiro

17 komentāri

Pusmiljons eiro dienā – tik lielus zaudējumus valstij nodarot uzņēmēji, kuri krāpjas ar kases aparātiem, paziņojusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Pusmiljons eiro dienā jeb aptuveni 15 miljoni mēnesī un 180 miljoni eiro gadā. Tik milzīgi naudas apmēri, kuriem vajadzētu nonākt valsts budžetā, aizslīd tam garām, pateicoties negodprātīgiem uzņēmējiem, kuri krāpjas ar kases aparātiem. Ar šādiem skaitļiem klajā nācis VID.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visbiežāk krāpšanās notiekot sabiedriskajā ēdināšanā un mazumtirdzniecībā. Situāciju par satraucošu sauc arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, cerot, ka šovasar plānotā kases aparātu reforma nesīs vajadzīgos augļus. Tikmēr kases aparātu uzstādītājs, kuru tiesāja “Gan Bei” shēmošanas lietā, savā mājaslapā sola uzņēmējiem “īpaši pārdomātus pāriešanas nosacījumus”.

Līdz šim skaļākais kases aparātu krāpniecības gadījums ir tā sauktā “Gan Bei” lieta – vairāku gadu laikā uzņēmums nodokļos nemaksāja 2 miljonus eiro, krāpjoties ar kases aparātu atskaitēm, shēmā iesaistījās viens no Latvijas kases aparātu flagmaņiem “Brio”, kurš naski piedāvāja izdevīgus risinājumus.

Lielais skandāls beidzās ar to, ka iesaistītie saņēma nosacītus sodus un naudas sodus. Šovasar iecerēta vērienīga kases aparātu reforma, ieviešot jaunas ierīces. Atklāts gan ir jautājums, vai aparātu uzstādītāji jau atkal nebūs soli priekšā valstij, piedāvājot apiet jauno sistēmu.

Finanšu ministre gan ir pārliecināta, ka pēc reformas krāpšanās vairs nebūs iespējama.

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre

Pat ja ražotāji tie paši, ja būs vēlme manipulēt, svarīgs priekšnosacījums – VID būs pieejams sākotnējais kods un varēs fiksēt, vai bijušas manipulācijas un izmaiņas. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, lai varētu fiksēt šos pārkāpumus.

Jaunām prasībām atbilstošus kases aparātus un sistēmas teorētiski bija jāsāk lietot jau no šā gada sākuma, taču, saskaroties ar lielu uzņēmēju pretreakciju, ierēdņi noteica jaunu datumu –  aparāti tirgotājiem būs jālieto no 1. jūlija.

TOP komentāri

 • ITms Mac'Vayn
  +14 +14 0

  ITms Mac'Vayn

  Un cik ik dienu VID nozog mūsu naudiņu?! To gan kkā aizmirsāt pieminēt! ;)
 • Sandis Ramsa
 • Raivis Malnieks
  +3 +3 0

  Raivis Malnieks

  Nozog.? Kā Bondars reiz teica mazos sodit vieglāk kā lielos. Te tas pats ka mazie zog ta redz ka lielie ta piever acis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl